Іранські хакери намагалися атакувати акаунти чиновників США - Microsoft

За кібератаками стоїть розвідувальний відділ Корпусу вартових ісламської революції

Хакер
Microsoft обнаружила иранскую кибератаку на чиновников США

За даними Microsoft, іранські хакери зробили спробу злому акаунта високопоставленого американського чиновника в червні цього року. Ці кібератаки є частиною ширшої кампанії Ірану щодо втручання у виборчий процес США. Подробиць про особу чиновника, який став мішенню атаки, не розкривають.

Як пише Reuters, за кілька тижнів до цієї спроби хакери зламали акаунт чиновника окружного рівня.

Як випливає зі звіту Microsoft, обидві кібератаки були організовані розвідувальним відділом Корпусу вартових ісламської революції. У першому випадку хакери використовували фішинговий лист для проникнення в поштову скриньку високопоставленого співробітника президентської кампанії. У другому - було скомпрометовано обліковий запис користувача з обмеженими правами доступу в окружній адміністрації.

У звіті зазначено, що ці атаки були частиною спроб угруповань Ірану вплинути на вибори президента Сполучених Штатів, які мають відбутися в листопаді цього року. Високопосадовці розвідки США заявили, що Іран почав активно використовувати закриті акаунти в соцмережах. Вказувалося, що це роблять для того, щоб посіяти політичний розбрат у Сполучених Штатах.

Аналітики Microsoft також заявили, що інша іранська група запускала "таємні" новинні сайти, які використовували штучний інтелект для витягання контенту з легальних новинних сайтів. Підробки були націлені на американських виборців, які перебувають на протилежних сторонах політичного спектра. Ці два сайти отримали назви Nio Thinker - лівий сайт і Savannah Time - консервативний сайт.

Іран зі свого боку заперечує будь-яке втручання в президентські вибори США, стверджуючи, що їхні кіберможливості мають виключно оборонний характер. У заяві іранської місії при ООН наголошується, що вибори в США є "внутрішньою справою" країни, в яку Іран не втручається.

Кібератаки перед виборами у США

У травні Федеральне бюро розслідувань попереджало, що Китай, Росія та Іран нарощують зусилля щодо впливу на вибори 2024 року за допомогою штучного інтелекту. Тоді у ФБР заявили, що загрози перед виборами різноманітніші та масштабніші, ніж будь-коли.

Раніше вже повідомлялося, що спецслужби США очікують сплеск кібератак напередодні виборів. Два федеральних агентства закликали виборців готуватися до можливих розподілених атак типу "відмова в обслуговуванні" (DDoS), які можуть націлитися на інфраструктуру виборів 2024 року. Агентства застерегли, що такі атаки можуть ускладнити доступ до важливих вебсайтів, що надають інформацію про голосування, а також до онлайн-сервісів для реєстрації виборців та отримання неофіційних результатів.

5 листопада США обиратимуть свого нового лідера. У серпні віцепрезидент США Камала Гарріс набрала 99% голосів делегатів з'їзду Демократичної партії під час голосування за висунення її кандидатури на президентських виборах у США. Гарріс вступила у перегони 21 липня, коли президент Джо Байден згорнув свою кампанію і підтримав свою віцепрезидентку після катастрофічного виступу на дебатах 27 червня проти Трампа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube