Нова ракетна атака від рф: до чого готуватися Україні цього тижня

Росіяни, ймовірно, готуються здійснити новий удар по українській інфраструктурі найближчим часом.

Нова ракетна атака від рф: до чого готуватися Україні цього тижня
Тактика терору не виправдала себе

Дані свідчать, що кількість ракет в армії країни-окупанта невпинно меншає. Водночас схоже, що путін підготував інший план продовження своєї агресії і готує довготривалу війну.

Активізувалися вильоти стратегічної авіації

Найближчими днями російські окупанти можуть нанести по Україні новий масований ракетний удар. Про це заявив в інтерв’ю Corriere della Sera представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький. Окупанти планують завдати удару по енергетичній інфраструктурі України на тлі морозів, які наближаються.

Телеграм-канал «Оперативний інформ» повідомляє про зростання загрози ракетного удару по Україні 9 січня. Упродовж останніх днів кількість вильотів стратегічної авіації країни-окупанта зросла. За даними пабліку, бомбардувальники Ту-95 здійснили тренувальні вильоти над територією росії. А 8 січня з аеродрому «Енгельс» злетіло одразу три Ту-95мс. Виліт здійснюється з метою нічного тренування. 7 січня кілька бортів Ту-22м3 стратегічної авіації рф здійснювали вильоти з аеродрому «Шайковка».  З білоруських «Мачулищі» 5 січня робили тренувальні вильоти озброєні «Кинджалами» МіГ-31к.

Вильоти стратегічної авіації супротивник збільшилися
Вильоти стратегічної авіації супротивник збільшилися

Зазвичай такі тренувальні вильоти передують бомбардуванням української інфраструктури. І вранці 9 січня росіяни таки завдали ракетного удару переробленою протиповітряною ракетою С-300, одначе це не була масова атака. Ракета впала на визволеному селищі Шевченкове Куп’янського району. Через це загинули двоє людей — жінки 50 і 60 років. Ще шестеро людей, серед яких 10-річна дівчинка, — поранені.

Ракети таки закінчуються

Пан Скібіцький заявив, що окупанти відчувають дефіцит ракет та безпілотників для масового удару. Зрештою, атаки росіян у перші дні нового року це демонструють. Росіяни відчувають також дефіцит високоточних і балістичних ракет.

Вадим Скібіцький заявляє, що атака буде найближчими днями
Вадим Скібіцький заявляє, що атака буде найближчими днями

«Так, перед Новим роком у нальотах росіяни застосували лише 20 ракет. У жовтні вони впали на 70–80. Зараз вони змішують ракети, які запускають із повітря та з моря, та безпілотники. Ми також знаємо, що в них залишилося лише 90 «Іскандерів». У них проблеми з виробництвом цієї зброї. І вони через це зменшили частоту бомбардувань», — сказав пан Скібіцький.

За інформацією очільника Міністерства оборони України Олексій Резнікова, запаси кремля вичерпуються. Про це він повідомив у twitter.

Згідно з інфографікою, у росії залишилося:

  • 11 % балістичних ракет «Іскандер»;
  • 9 % «Калібрів»;
  • 16 % Х-101;
  • 44 % Х-22;
  • 12 % іранських дронів Shahed-136;
  • 69 % «Онікс»;
  • 44 % не балістичних «Іскандерів»;
  • 83 % С-300.

Варто також зазначити, що 9 січня росіяни так і не вивели жодного корабля в Чорне море. Це означає, що підготовки до залпів із його акваторії наразі не ведеться

Стратегія путіна

Бліцкриг не вдався. Не вийшло відрізати нас від моря, захопивши Миколаїв, Одесу, та забезпечити сухопутний коридор не лише у Крим, а й у Придністров’я. Тому восени росія змінила плани на суто терористичні — заморозити українців і спровокувати хвилю біженців, створивши гуманітарну катастрофу. 

Але Україна, у тому числі завдяки допомозі Заходу, впоралася з викликами. Тому зараз ракетні бомбардування не сприймаються в кремлі як основний засіб нашого знищення.

Путін робить ставку на довготривалу війну
Путін робить ставку на довготривалу війну

Тепер, як зазначає багато експертів, путін робить ставку на довготривалу війну впродовж кількох років. Він намагається виснажити Захід та Україну й дочекатися сприятливих зовнішньополітичних умов. Тому й заплановано кілька хвиль мобілізації. Люди в нього є, а от грошей і озброєння на таку війну навряд вистачить.

Попри те, що ситуація суперечлива, загалом зрозуміло одне: не можна нехтувати сигналами повітряної тривоги. І, звісно, віримо в ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube