Неопізнаний літальний безпілотний апарат, який пройшов ППО Білорусі й повернувся у зворотньому напрямку, викликав панічну реакцію керівництва країни.
Самопроголошений президент Білорусі оголосив навчання і почав вимагати негайної реакції від своїх військових та силовиків, повідомляють телеграм-канали. Ймовірно, для Лукашенка Україна є головним підозрюваним — у нас дійсно є подібні безпілотники.
Телеграм-канал «Белорусская разведка» повідомив цікаву новину. Паблік володіє інформацією, що невідомий безпілотний літак перетнув межі повітряного простору РБ. Дрон успішно подолав усі ешелони протиповітряної оборони країни й на наднизьких висотах долетів до пригорода Мінська. Після цього БПЛА зробив розворот і повернувся в «невідомому напрямку».
«Лукашенко отримав меседж. Месенджером став повнорозмірний дрон… Меседж був чітким і ми підтверджуємо, що він дійшов до адресата», — пишуть на телеграм-каналі.
За даними пабліку, інцидент справив враження на білоруського диктатора. Лукашенко терміново оголосив «навчання» протиповітряної оборони та наказав своїм силовим органам негайного зреагувати на подію. Варто додати, що «Белорусская разведка» є джерелом, яке користується довірою авторитетних ЗМІ, як «Хартія’97».
За даними телеграм-каналу, силовики Білорусі отримали завдання знайти очевидців та встановити маршрут прольоту. До пошуку було долучено всі адміністративні органи, керівництво операцією здійснював безпосередньо Комітет державної безпеки. Поява неопізнаного безпілотного літака призвела до скандалу та внутрішніх розбірок. Це торкнулося, як військових, зокрема протиповітряної оборони так і КДБ. Керівництво країни вирішило тримати інформацію в секреті.
«Белорусская разведка» вважає, що раптовою появою безпілотника Лукашенку виразно дали зрозуміти, що в разі потреби, можна завдати удару по будь-якому об’єкту, щодо якого вжито заходів особливої охорони, на території Білорусі. Наявні у білорусів та росіян системи ППО, включно з С-400, виявилися абсолютно нездатними виявляти сучасні безпілотні літальні апарати.
Очевидно, що для Лукашенка головним підозрюваним є Україна. Білоруський диктатор може врахувати той факт, що періодично на територію росії залітають безпілотники, які здійснюють атаки на стратегічно важливі військові об’єкти далеко за лінією фронту. Унаслідок одного з таких ударів було знищено, принаймні, два стратегічних бомбардувальники Ту-95.
Росія заявляла спершу, наче це була атака переробленим радянським БПЛА Ту-141»Стриж». Україна дійсно має на озброєнні такі літальні апарати та, ймовірно, здійснила їх глибоку модернізацію, встановивши сучасне навігаційне обладнання та додавши вибухівку замість радянської відеоапаратури. Дальність польоту такого БПЛА складає 1000 км. На шлях до Мінська й назад цього цілком достатньо. От тільки такі літальні апарати все ж будуть маломаневреними через особливості своєї конструкції.
Але після появи нових даних, версія кремля змінилася. Вони неохоче припустили, що невідомий безпілотник був ударного типу, а не дроном-камікадзе і знищив російські літаки ракетами. Систематичні удари по військовому об’єкту на території рф доводять неефективність російської ППО.
Україна повідомляла про те, що проводить власні розробки безпілотників ударного типу. 11-го грудня керівник проєктів концерну «Укроборонпром» Олег Болдирєв розповів, що безпілотники на стадії випробувань. За його словами, дальність польоту нового озброєння складе тисячу кілометрів, а вага бойової частини — 75 кілограм. Частково дрон складається з іноземних деталей, але програмне забезпечення, засоби зв’язку й наземні станції, а також технічне обслуговування — усе вітчизняне.
Пізніше з’явилася інформація, що безпілотник успішно пройшов випробування в умовах радіоелектронної боротьби. З огляду на те, що відстань до Мінська від північного кордону України складає приблизно 230 км, заявлених параметрів цілком достатньо, аби передати «меседж».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.