Німеччина, Польща та Чехія обговорюють ідею створення центрів повернення для українців

У деяких країнах ЄС планують створити спеціалізовані центри для підтримки українських біженців, які бажають повернутися на батьківщину, віцепрем'єр Олексій Чернишов обговорить деталі цього проєкту під час візиту до Чехії

Українські біженці
В Європі вже обговорюють ініціативи повернення для біженців. Фото прес-служба ЛОДА

У деяких країнах ЄС можуть створити "центри повернення українців". Ідея створення спеціальних центрів допомоги для тих, хто хоче повернутися на батьківщину, обговорюється в Чехії, Польщі та Німеччині. Ці установи мають на меті не тільки допомогу у поверненні, але й слугуватимуть культурними та громадськими осередками для українців.

Як повідомляє видання Deník N, питання про створення таких центрів буде розглянуте під час візиту віцепрем'єр-міністра України Олексія Чернишова до Чехії, який відбудеться наступного тижня. Крім того, аналогічні ініціативи обговорюються з Польщею та Німеччиною, зокрема в Берліні планується відкриття подібного центру.

На даний момент у Чехії перебуває близько 390 тисяч біженців з України, що мають тимчасовий захист. Понад мільйон біженців прибули до Німеччини за час війни. Останнім часом в Німеччині почали обговорювати необхідність скорочення допомоги для українських біженців. Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив з ініціативою заохотити безробітних українців повернутися додому або знайти роботу в Німеччині. А голова фракції Альтернативи для Німеччини в земельному парламенті Баварії Ебнер-Штайнер вважає, що до 2 мільйонів осіб можуть бути повернуті на батьківщину, оскільки Україна має достатньо території для їхнього повернення.

У США зупинили програму підтримки біженців з України Uniting for Ukraine

Також, 25 січня стало відомо, що Міністерство внутрішньої безпеки США призупинило низку програм для біженців, включаючи ключову ініціативу, яка дозволяла українцям тимчасово оселятися в США. Масштаб програм, які підпадають під призупинення, є значним, і це рішення заблокує в’їзд іммігрантів, які тікають з найбільш нестабільних і небезпечних регіонів світу. Окрім України, яка постраждала від багаторічної війни, ці програми пропонували можливість для мігрантів із Куби, Гаїті, Венесуели та інших країн.

Нагадаємо, що 24 січня у США розпочалася масштабна облава на нелегальних мігрантів. У ході перевірок вже затримано 538 нелегалів. Серед них - особа, яку підозрюють у тероризмі. Всіх нелегалів депортують авіацією. Операція стала наймасштабнішою депортацією мігрантів в історії США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube