Нічия Дніпра-1, за яку не соромно. Як брудна гра залишила Панатінаїкос у Лізі Чемпіонів?

Дніпряни доклали масимум зусиль, але їх виявилося недостатньо для перемоги

ліга чемпіонів-2023/2024 Панатінаїкос - Дніпро-1
Наша команда билася на кожному клаптику поля

Дніпро-1 лишається без перемог у кваліфікаціях єврокубків. Інформатор вчора провів онлайн-репортаж про цей матч, а сьогодні аналізуємо, що ж відбулося із дніпрянами та чому вольова гра не допомогла вибороти перемогу.

Перед грою

Після першого матчу стало зрозуміло: греки міцно вціпляться у вихід до наступного етапу. Перемога 3:1 залишала їм право на зручні маневри: можна було так само створювати тиск чи спробувати берегти сили. Вже перед стартовим свистком пішов дощ - і це також внесло певні корективи до гри.

Перед грою з дніпрянами взагалі сталося незрозуміле отруєння і ледь не половина команди була під питанням. Свій шанс на старт отримав новачок - голкіпер Волинець, який також постраждав. Перед матчем писали, що Сарапій та Гуцуляк були в зоні ризику. Але Сарапій все ж вийшов. У господарів тільки одна заміна - Єдвай грав замість Схенквельда. Усі інші, в тому числі і Хуанкар, були зі старту.

Перший тайм. Коли злість та помста дають результат

Очікувано, від самого початку, греки оселилися біля нашого штрафного. 2-3 гравці постійно пресингували Волинця, а коли починався розіграш через захист, то широким фронтом вперед вибігали до шести футболістів у білих футболках. І тиск цей був відчутний: 4 кутових від них за перші 10 хвилин. Особливо коли супернику вдалася комбінаційна гра із ударом Вілена по воротах.

Кучер вивчив урок першого матчу - під час захисної фази в останній лінії були одразу п’ять футболістів. Тому греки спробували інакше - не просування, а закидання. І вже перше закидання принесло результат. Адамюк чогось перестав пресувати Шпорара, м’яч не дострибав до Волинця, а от нападник греків легко перекинув і захисника, і воротаря.

До середини тайму Панатінаїкос не скидав обертів, спортклубівцям доводилося відбивати одну атаку за одною. І, нарешті, у другому мачті зіграла потужна зброя у вигляді Довбика. Тиждень тому гравці постійно шукали передачу на Артема, але було зачинено. Тепер же форвард вирішив зробити все самотужки. Він зміг пройти чотирьох гравців у штрафній та з лівої пробив поміж ніг голкіперу Брінйьолі. 1:1, але загальний - 4:2 і попереду було ще чимало роботи.

Після пропущеного голу афіняни заграли агресивніше. Збільшилася кількість фолів, але зовсім не тактичних. Бруду стало настільки багато, що сталася травма. Паласіос вибігав один на один, Волинець був першим на м’ячі, але вінгер навіть не намагався прибрати корпус і протаранив нашого воротаря. Перший матч у футболці Дніпра-1 для нього закінчився на ношах, а у ворота вийшов Кінарейкін.

Дніпряни у відповідь почали навантажувати лівий фланг. Дуже активно там працював Рубчинський - на ньому також було чимало фолів. І навіть прийшов гол. Греки так поспішали забити ще і ще, що зовсім забули про захист. Бланко з флангу ефектно вирізав у центр, де самотнім стояв Довбик. Він прибрав захисника на замасі і влупив раз під штангу. Але, гол скасували: в аргентинця помітили гру рукою.

Кінець тайму залишився за дніпрянами: тепер вже Панатінаїкос закривався у шістьох захисників. А СК вдавалися атака за атакою: високі "крайки" допомагали в атаці. Навіть Каплієнко міг вибігати один на один, але не встиг лише трохи. На перерву команди йшли за нічийного рахунку і статистичною перевагою господарів. Але за грою ініціатива повністю перейшла до Дніпра-1.

Другий тайм. Ініціатива, зламана суддею

Головна думка на початку другого тайму - після програшу у Кошице були зроблені правильні висновки. Зони позаду - закриті, тиск греків не так сильно впливав на атаки, а їхня розгубленість давала можливості. Вже через хвилину Пихальонок мав супер-нагоду послати м'яч у дев’ятку: але двічі поспіль Брінйьолі врятував. До речі, гіперактивність афінян помітив і їх тренер: Паласіоса терміново замінили, аби під тиском Панатінаїкос не залишився у меншості.

Кінарейкін, вийшовши на заміну, майже одразу включився у гру. Там, де до греків приходили моменти, завжди були удари у ворота. І молодий воротар витягав. Що наприкінці першого тайму, що на початку другого, після удару Манчіні впритул.

Вже згаданий нами дощ став дванадцятим гравцем господарів. Контратаки через фланги вдавалися тільки тому, що м’яч легко пролітав усіх захисників Дніпра-1. Так само і простріл Рубчинського зрізався на кутовий. Такий потрібний кутовий. Подача, перший на м’ячі Сарапії - і він копіпастом, як вміє, забиває головою.

Після голу потрібно було налаштуватися на фінальний штурм - 2:1, щоб зрівняти загальний рахунок. Спортклубівці віддали м’яча супернику, а самі сіли в ешелонований захист у ставці на контратаки. Статична гра дуже бісила греків: це помітно з фолів, які на собі активно колекціонував Рубчинський. Втім це була помилка. Тільки-но Панатінаїкосу відчув звичну гру - їм вдалося забити. Дніпро-1 зробив потрійну заміну на атаку - і проспав перелаштування. Джурічич спритніше зіграв після ауту, увірвався у штрафний майданчик та викотив на Шпорара. Словенець оформив дубль.

За 20 хвилин до кінця раптово увімкнувся рефері. Пам’ятаєте Хуанкара? Головна дійова особа першого матчу був закритим впродовж цієї гри і лишався би тільки статистикою. Але раптом Танчик кидається блокувати його виніс і чіпляє ногою. Суддя дає нашому півзахиснику одразу пряму червону. За що таке суворе покарання - залишилося таємницею. Як і те, чому удар коліном у голову Волинця взагалі був проігнорований.

В меншості дніпряни вже не могли будувати ту гру, яку хотілося. До кінця матчу афіняни знову сиділи впритул до воріт української команди. Фінальний свисток. Дніпро-1 програє Панатінаїкосу із загальним рахунком 5:3. Греки рушають у наступний етап Ліги Чемпіонів, а український клуб поповнює наше представництво у Лізі Європи. Далі - празька Славія.

Оцінка Інформатора

Волинець - 5. Не встиг відіграти і півгодини, був травмований. Привіз гол, втративши ворота. (Кінарейкін - 7. Рятував у багатьох випадках і тримав двоматчову інтригу до останнього)

Каплієнко - 7. Піймав хвилю і встигав відпрацьовувати по всьому флангу і в першому таймі, і у другому

Сарапій - 7. Пресингував центр поля Панатінаїкоса, а потім ще й в традиційному стилі забив свій перший гол в ЛЧ

Адамюк - 6. Один з винуватців першого голу, який потім провів посередній матч

Пасіч - 7. Впродовж всієї гри підчищав на лівому фланзі захисту, але проспав момент із другим голом

Бабенко - 8. Зацементував центр поля та підключався до розіграшів, через що греки обирали фланги для атак

Мірошниченко - 7. Номінальний захисник більше відіграв у ролі вінгера, часто був попереду і запам’ятався кількома гострими пасами

Бланко - 7. Знайшов непотрібний фол, але потім якісно відігравав на атаку і збирав фоли вже на собі

Рубчинський - 8. Збирав на собі фоли та активні дії. Був одним з найактивніших в атаці дніпрян

Пихальонок - 8. Дуже активно працював на багатьох ділянках поля, особливо відпрацьовуючи на захист при випадах суперника

Довбик - 8. Закритий у першому матчі, цього разу Артем став індивідуалістом і на собі витягав 100% моменти