Нетаньягу заявив про початок нової війни проти Хезболли

Відповідну заяву прем'єр-міністр Ізраїлю зробив після серії вибухів у Лівані

Беньямін Нетаньягу
Масштабну операцію, ймовірно, проведуть на півдні Лівану

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу ввечері середи, 18 вересня, записав коротке відеозвернення. Він пообіцяв повернути мешканців північних регіонів країни до своїх домівок. Вочевидь влада Ізраїлю має намір почати нову військову операцію проти терористичного угруповання "Хезболла". 

Відповідне відео було опубліковане на сторінці Нетаньягу у соцмережі Х (раніше Twitter). Це сталось після серії вибухів у Лівані, які торкнулись членів "Хезболли". Політик пообіцяв забезпечити безпеку мешканцям прикордонних північних районів країни, яких було евакуйовано на тлі зростання напруженості.

"Я вже казав це. Ми повернемо жителів півночі до їхніх домівок і забезпечимо їхню безпеку. Так і буде зроблено", - сказав Нетаньягу.

נחזיר את תושבי הצפון בביטחה לבתיהם. pic.twitter.com/3Zc22pS6C4

— Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו (@netanyahu) September 18, 2024

Резолюція ООН

Генеральна асамблея ООН на тлі серії вибухів 18 вересня ухвалила резолюцію. У ній вона вимагає від Ізраїлю вийти з окупованих палестинських територій. Зробити це Ізраїль повинен протягом 12 місяців. 

"За" резолюцію проголосували 124 країни. Утрималися від голосування 43 країни, серед них і Україна. "Проти" відповідного рішення було 14 держав, зокрема і США.

Вибухи у Лівані

Останніми днями у Лівані вибухнули сотні пейджерів, якими користувались члени угруповання "Хезболла". Це сталось в районах Дахії, Набатії, Тір, Бекаа, Бінт-Джбейл та інших. Тільки події 17 вересня призвели до загибелі, щонайменше 12 осіб і близько 5000 поранень.

Друга черга вибухів у Лівані сталась 18 вересня. І під час неї вибухали не лише пейджери, а й рації, телефони та навіть комп'ютери. Внаслідок вибухів загинуло того дня 14 осіб, а поранених – близько 450. Мешканці Бейруту кажуть, що техніка спочатку вібрує, а потім детонує. Наразі відомо, що здетонувало близько 200 одиниць техніки.

Існує кілька версій того, яким чином комунікаційні пристрої могли вибухнути. Так, джерела Sky News Arabia повідомляють, що ізраїльська розвідка могла закласти вибухові речовини в пейджери до їх доставки бойовикам. Друга версія передбачає можливість використання вразливостей у пристроях для спричинення вибухів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube