Нестандартна Одеса: список незвичайних місць, про які не пишуть в путівниках

Читать на русском

Нестандартна Одеса: список незвичайних місць, про які не пишуть в путівниках

Читать на русском
Нестандартна Одеса: список незвичайних місць, про які не пишуть в путівниках

Нестандартна Одеса: список незвичайних місць, про які не пишуть в путівниках

У кожному місті України є місця, про які навряд чи коли-небудь напишуть в стандартних путівниках, але менш цікавими від цього вони не стають. Дивні скульптури, милі дворики, незвичайні заклади, дикі пляжі або «заброшкі» з історією - всі ці речі створюють ту саму атмосферу, за якою ти будеш довго нудьгувати, коли повернешся додому.

З одного боку, скласти собі нестандартний маршрут для прогулянки тим чи іншим містом не так вже й складно. З іншого - навіщо витрачати час, якщо в тебе є Інформатор.Ми знайшли кілька «незаїжджених», поки ще мало кому відомих, але шалено цікавих місць, які варто відвідати в Одесі. І так: якщо ви не планували їхати куди-небудь найближчим часом, вважайте це знаком зверху 😊

ТАЄМНИЙ ДВІР НА Спиридонівській

Забудьте про Рішельєвську, Дерибасівську та Катерининську вулиці, є місця куди цікавіше. Отже, коли будете йти Спиридонівською, уважно дивіться навкруги: вам потрібен темний під'їзд, який веде у двір будинку № 8. Коли опинитеся там, зрозумієте, чому це місце унікальне. Парадний вхід, оформлення сходів, ковані підпірки перил, двері - там застигла історія, яка бере початок з 1875 року. А ще, в цьому дворі проходили зйомки таких картин, як «Настроювач» та «Ліквідація».

Підводний МУЗЕЙ

В акваторії центрального пляжу Ланжерон знаходиться незвичайний історичний музей. Відвідати його можна, тільки занурившись під воду з аквалангом. На дні, серед підводних скель, можна побачити скульптури політиків минулого, військово-морські артефакти, якори різних систем та епох, гарматні ядра Кримської війни, протидесантні їжаки Другої світової та багато інших експонатів. І зовсім не важливо, пірнали ви раніше з аквалангом або вирішили спробувати вперше - музей відкритий для всіх.

ПАМ'ЯТНИК Стіву Джобсу

Пам'ятник являє собою праву руку, зібрану з безлічі різних дрібних деталей, тому розглядати його можна довго. У прилеглій зоні працює безкоштовний Wi-Fi - «знавці» стверджують, що передавальний пристрій захований всередині «руки». На розкритій долоні чітко проглядається логотип Apple.

Знайти його можна на вулиці Новосельського - між вулицею Льва Толстого та Лютеранським провулком. До речі, крім усього іншого, атмосфера самого дворика досить мила.

ПАМ'ЯТНИК Дарту Вейдеру

Під маскою Дарта Вейдера ховається Володимир Ленін - його повинні були демонтувати в рамках закону про декомунізацію, але одесити вирішили підійти до питання креативно. Кажуть, в голову Темного Лорда вбудований роутер, що роздає Wi-Fi. Тому проблем з тим, щоб відразу запостити фотографію в Instagram, не виникне.

Знайти Верховного головнокомандувача Імперської армії можна на території заводу «Пресмаш» - вулиця Столбова, 28.

СКУЛЬПТУРИ Олександра Мілова

Варто відразу зазначити, що доведеться походити, щоб знайти скульптури, оскільки знаходяться вони на різних вулицях. Їх автор - Олександр Мілов, скульптор, який став всесвітньо відомим після участі у фестивалі Burning man в пустелі Невада, США. Його скульптура під назвою «Любов» знаходиться в селищі Котовського, «Двері в рай» - на даху заводу «Стальканат», а кораблики - по всій Одесі.

Котячий МАРШРУТ

У Одесі двір без котів - НЕ двір. як пише Pushkinska.net,найвидатніших з них одесити навіть увічнили у вигляді скульптур. Та й взагалі останнім часом з'явилося так багато арт-об'єктів і зображень з котами на вулицях міста, що без повноцінного маршруту не обійтися. Саме тому журналісти «Пушкінської» склали маршрут прогулянки в пошуках 17 котиків - знайти його можна тут.

СТІНА ВИДАТНИХ ОДЕСИТІВ

Величезна фреска знаходиться у вузькому дворику на вулиці Єврейській, 32 - це двір готелю «Женева». Арт-об'єкт отримав назву «Стіна видатних одеських персонажів»: на ній ви знайдете Соньку Золоту Ручку, Іллю Ільфа, Леоніда Утьосова, Михайла Водяного та багатьох інших. Такий свого роду великий портрет Одеси та її «дітей».

ТЕЩІН МІСТ

Міст проходить над Військовим спуском і з'єднує бульвар Жванецького з Приморським бульваром. Існують різні легенди з приводу його назви. Подейкують,перший секретар обкому партії Синиця дуже любив млинці, які готувала його теща. Вони з зятем жили на різних бульварах, тому у нього виникла ідея з'єднати їх мостом. Є ще одна версія: міст відчутно похитується на вітрі, як язик тещі під час пліток. Це так по-одеськи 😁

ДІМ БЕЗ СТІНИ

Коли дивишся на нього з певного ракурсу, то здається, ніби бічної стіни немає. Насправді ж вона примикає до фасадної під дуже гострим кутом, через що її не видно. Місцеві кажуть, будинок вийшов таким через те, що у забудовника закінчилися гроші - ось він і заощадив.

Нагадаємо, ми також зібрали для вас 10 незвичайних місць,які варто відвідати у Івано-Франківській області, а також 10 місць, де можна відпочити у Львівській області.