Під час навчання за кордоном серед військових були лише поодинокі випадки дезертирства, але вже в Україні почалось масове СЗЧ
Проблеми боєздатності у 153-ої механізованої бригади ті самі що й у 155-ої ОМБр імені Анни Київської. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов.
Частина військовослужбовців знаходилась на навчанні у Німеччині. Під час навчання за кордоном були поодинокі випадки дезертирства, майже весь особовий склад повернувся в Україну та виїхав на фронт. Але вже тут почалось масове СЗЧ (самовільне залишення частини). За словами Бутусова - через організаційні та управлінські прорахунки.
“Бригада, якій дали тисячі мобілізованих людей, цілий батальйон Бредлі та іншу цінну бойову техніку, не отримала необхідної кількості досвідчених компетентних командирів, не отримала дронів, не отримала забезпечення, не отримала справних машин для логістики”, - повідомив Бутусов.
За словами журналіста, військові скаржаться на некомпетентне планування завдань та командування, нестачу досвідчених командирів. Підготовлених бійців кілька разів забирали у процесі формування на поповнення інших військових частин.
Окрім цього, не вистачає запчастин для ремонту БМП М2 Бредлі, якими озброєний один з батальйонів, у ротах повністю справні 2-3 БМП, інші ремонтуються. Проблемою є і недостатній час підготовки та злагодженості - крім Німеччини повноцінного циклу підготовки в Україні не було, а підготовка в ФРН була фрагментованою та не системною.
“Зараз ОК «Північ» та ОТУ «Донецьк» ухвалили рішення про посилення бригади підрозділом дронів, інструкторами. Але минуло дуже багато часу, і значні втрати за цей час”, - зазначає Бутусов.
Журналіст наголошує, що знов сформовані бригади мають включатись до складу досвідчених боєздатних військ, а не вводитись у бій самостійно всього після кількох місяців хаотичної підготовки. У складі досвідчених військ нові мобілізовані за кілька місяців змогли б навчитись війні на усіх рівнях.
31 грудня 2024 року журналіст Юрій Бутусов написав, що підрозділ самовільно залишили більше ніж тисяча мобілізованих. Це сталося ще до першого бою. Командира бригади звільнили, а один із керівників, відповідальних за формування бригади, помер від серцевого нападу. До того ж, за словами журналіста, у бригаді були страшні втрати особового складу та техніки.
6 січня агенція France-Presse із посиланням на офіційного представника французької армії повідомила, що кілька десятків із понад двох тисяч українських військових зі складу 155-ї бригади "Анна Київська" дезертирували ще під час навчання у Франції.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 5 січня заявив, що "приділив особливу увагу проблемним питанням, які необхідно вирішити" щодо 155-ї механізованої бригади. Він обіцяв, що бригада буде посилена. А 23 січня Сирський заявив, що військове керівництво зробило висновки щодо ситуації, яка виникла навколо 155-ї бригади, і вони будуть враховані під час подальшої підготовки військовослужбовців. За словами головкома, бригада поступово набуває визначених бойових спроможностей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.