Для цього не потрібно спеціальних вмінь. Ви здивуєтесь, наскільки це просто!
Цього сезону в моду знову увійшли чокери. Навіть перша леді Олена Зеленська вдягла таку прикрасу на інтерв'ю із американським телеканалом. А попит, як відомо, піднімає вартість. Тож, замовити таку нашийну прикрасу в мережі можна, але коштувати вона буде дорожче, ніж якщо ви зробите її самі. Причому, щоб створити чокер - не потрібно спеціальних навичок чи вмінь. Все дуже просто. Інформатор навчить, як це зробити.
Чокер на замовлення в мережі коштує в середньому півтори-дві сотні гривень. І це якщо ми ведемо мову про прикрасу в один рядок бісеру. Чокери, ширше виплетені орнаментами або із використанням бісерного кришталю - дорожчі. Їхня вартість може сягати й перевищувати тисячу гривень, а чокери інкрустовані дорогоцінним камінням, які часом обирають зірки, коштують тисячі або навіть десятки тисяч гривень.
Ми поведемо мову про прикраси на кожен день, а отже - бюджетні, та від того не менш привабливі й красиві. Відтак, зробимо чокер з бісеру на кшталт того, який одягла перша леді. На ній була однорядна прикраса з жовтого бісеру і сердечком посередині. Ми обрали схематичний варіант, аби продемонструвати принцип, за яким можна легко й швидко, а головне - невитратно, створити подібну прикрасу.
Крок 1. Обираємо матеріали. Для створення нашого простенького чокера ми приготували ліску, дві застібки, 5 намистин жовтого і стільки ж - блакитного кришталю, намистину в формі маку для центрального акценту прикраси. В галантерейній лавці "Монпасьє" за все ми отримали чек на суму близько 70 гривень.
Крок 2. Викладаємо наші матеріали на зручну робочу поверхню в кімнаті із гарним освітленням.
Крок 3. Нанизуємо намистини на ліску в потрібному нам порядку.
Кришталевий бісер коштує дорожче, його продають поштучно, і вартує він від гривні з копійками до кількох гривень за штуку. Ми придбали 10 намистин по 5 двох кольорів - для зразку.
Крок 4. Продягаємо застібку в ліску.
Крок 5. З одного з боків ліски наприкінці в'яжемо вузол. Він має бути таким, аби застібка не проскочила через нього. Далі закриваємо застібку. Все - з одного боку ми зафіксували її.
Крок 6. Прикладаємо зібраний чокер з намистинами до шиї й обережно, щоб не розсипати не зафіксовані з другого боку елементи прикраси, заміряємо діаметр довкола шиї. Так ми визначаємо довжину, на якій прикраса буде знаходитись на шиї.
Зазначимо, що високі чокери, які обтягують шию, краще робити не з ліски, а з атласної смужки, котра меншою мірою натиратиме шкіру. Або ж у випадку із ліскою варто таки нанизувати на неї бісер вздовж всього діаметру прикраси, надаючи перевагу круглим намистинам. Пакетик такого бісеру коштує 20 гривень, а отже пару пакетиків в двох кольорах обійдуться вам в 40 гривень. На виході вистачить на кілька подібних чокерів.
Крок 7. Визначившись із комфортною давжиною чокера, фіксуємо місце на другому кінці ліски, де буде вузлик. Це можна зробити перманентним маркером. Далі продягаємо другу застібку в ліску й зав'язуємо вузлик на другому кінці чокера на місці відмітки. Отримуємо другу частину застібки.
Варіацій на тему чергування намистин може бути безліч, навіть якщо ваш чокер всього двокольоровий. Крім того, є величезна кількість варіантів, що носити в центрі прикраси. Із зрозумілих причин наразі актуальними є національні символи української державності - герб, тризуб, мапа України, мак і навіть знищений росіянами літак "Мрія".
Раніше Інформатор писав, що фотокори піймали іспанську королеву Летицію у вишиванці українського бренду "Етнодім".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.