У Тернополі дворічного хлопчика знайшли самого в під'їзді - його залишила бабуся

У Тернополі бабуся привезла дворічного онука та залишила його в під'їзді будинку - правоохоронці встановили батьків і провели з ними профілактичну бесіду

дитина під'їзд поліція
Дворічний хлопчик сам у під'їзді

Мешканці одного з будинків на вулиці Євгена Коновальця у Тернополі пізно ввечері виявили в під'їзді дворічного хлопчика - він плакав та перебував сам без жодного дорослого. Вони викликали поліцію. Правоохоронці оперативно виїхали на місце та розпочали встановлення батьків дитини. Хлопчика тимчасово передали до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Батьків малюка вдалося швидко встановити в ході оперативно-розшукових заходів. Як з'ясувалось, за даними поліції Тернопільщини, мати ще 12 червня відвезла сина до бабусі у Вінницьку область. За словами жінки, вона не підтримувала зв'язок із матір'ю і не могла пояснити причини її вчинку.

Запис з камер відеоспостереження дав відповідь на ключове питання. Ввечері бабуся сама привезла онука до будинку в Тернополі, де мешкають його батьки. Не заставши нікого вдома, жінка залишила дворічну дитину в під'їзді та поїхала. З хлопчиком наразі все гаразд - його передали батькам.

Правоохоронці провели з батьками профілактичну бесіду щодо виконання батьківських обов'язків і забезпечення безпеки дитини. Питання про притягнення бабусі до відповідальності поліція публічно не коментувала.

Що загрожує за залишення малюка без нагляду

Вчинок бабусі на перший погляд може видаватися побутовою ситуацією, проте з точки зору закону він несе серйозні ризики. Небезпечним вважається будь-яке залишення дитини до 7 років у приміщенні чи громадському місці без нагляду осіб, старших за 14 років. Дворічний хлопчик цілком підпадає під цей критерій.

Стаття 135 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за залишення особи у небезпечному для життя стані. Це стосується ситуацій, коли дитину свідомо залишають у критичних умовах. Покарання - обмеження чи позбавлення волі до двох років.

Подібні випадки в Україні

До суду скерували обвинувальний акт проти неповнолітньої матері, яка залишила 7-місячного сина самого у квартирі на п'ять днів без їжі та нагляду. Її обвинувачують у злісному невиконанні обов'язків батька щодо догляду за дитиною. Неповнолітній матусі загрожує позбавлення волі строком до 8 років.

В іншому випадку столична поліція позбавила прав матір, яка покинула 14-річного сина після складної травми ноги на прабабусю. Через літній вік старенька не могла забезпечувати хлопця, який залежав від нагляду дорослих. Матері повідомили про підозру за статтею про завідоме залишення без допомоги - їй загрожує до двох років ув'язнення.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити