Валерій Пекар вважає, що відмова Дональда Трампа від активної ролі у врегулюванні війни виглядає як визнання його неспроможності та створює нові глобальні ризики - від Тайваню до Близького Сходу
Підприємець і громадський діяч Валерій Пекар прокоментував рішення президента США Дональда Трампа вийти з процесу переговорів щодо війни Росії проти України. За його словами, такий поворот подій є логічним продовженням політики Трампа. Він водночас демонструє слабкість, яка матиме далекосяжні наслідки.
Про це Пекар написав у себе в Facebook. Він пояснив, що такий сценарій був передбачуваним, але раніше, до 20 січня 2025 року.
"Одразу після виборів в США, ще задовго до інавгурації, я писав, що найбільш імовірний сценарій - Трамп скидає всі проблеми російсько-української війни на Європу, оголошуючи, що в нього є важливіші справи в інших місцях", - нагадав Пекар.
Він зазначає, що очікував такого кроку від американського лідера, однак припускав, що це станеться вже після інавгурації - "як стратегічне рішення, корекція пріоритетів Америки". Після кількох місяців залученості у процес, різке згортання участі виглядає, на думку експерта, не як геополітична стратегія, а як поразка.
"Натомість вихід з ролі старшого брата стався через 4 місяці, наповнені переговорами, дзвінками, місіями, проєктами угод, виступами, інтерв’ю тощо. [...] Тож нині вихід виглядає як визнання неспроможності".
Пекар застерігає, що така поведінка США здатна змінити баланс сил не лише в Європі, а й у світі.
"Такий поворот не лише підвищує ризики навколо Тайваню й Ізраїлю, а й створює нові зони ризиків у ще небачених місцях", - зазначив він.
На думку експерта, наслідки для України є як негативні, так і потенційно конструктивні. З одного боку - менше уваги до війни й більше втрат, з іншого - прокинута Європа й стратегічна переоцінка.
"Негатив для нас: менше уваги світу до нашої війни, більше наших втрат, втоми й розчарувань. Позитив для нас: Європа мала час прокинутися (а це головне), наш досвід став ще ціннішим для інших країн, Росія стала ще ближче до свого кінця".
На завершення Пекар закликав не втрачати єдності та продовжувати підтримувати одне одного.
"Не зачаровуймося, не розчаровуймося, не втрачаємо надію, підтримуємо Сили оборони й тих, кому важче, дякуємо одне одному і шануємо", - підсумував він.
Президент США Дональд Трамп після розмови з російським правителем Володимиром Путіним відмовився приєднатися до санкційного тиску Європейського Союзу на Росію. Натомість він виявив намір зосередитися на економічній співпраці з Москвою. Це може спричинити розкол у НАТО, який Путін прагнув створити понад два десятиріччя.
Речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий прокоментував заяву Державного департамента США щодо "зміни підходу" до переговорів. За його словами, це була не нова позиція американців. Раніше це вже озвучував держсекретар Марко Рубіо.
Днями президент США Дональд Трамп знову висловив думку, що російський правитель Володимир Путін хоче припинити війну проти України. Водночас він на тлі російських обстрілів припустив, що Путін може "трохи морочити йому голову". 1 травня Politico написало, що Трамп змінив риторику щодо Путіна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.