"Не скажу": Зеленський посміявся у відповідь на питання про нового посла у Китаї

Читать на русском

Журналісти цікавилися майбутніми зобов'язаннями Павла Рябікіна — новоспеченого посла України в Китаї

Читать на русском
Зеленський
Павло Рябікін призначений надзвичайним і повноважним послом України в Китайській Народній Республіці

Журналісти цікавилися майбутніми зобов'язаннями Павла Рябікіна — новоспеченого посла України в Китаї

В п'ятницю, 28 квітня, президент України Володимир Зеленський провів пресконференцію, на якій були присутні президент Чехії Петр Павел і президентка Словаччини Зузана Чапутова. Під час зустрічі очільнику держави поставили запитання, відповідь на яке він проігнорував. 

Президент Володимир Зеленський відповів, що не розкаже, коли новопризначений посол України в Китаї Павло Рябікін вступить на посаду та яку місію виконуватиме. 

На запитання журналістів, чому ж все ж таки Павло Рябікін став новим послом України в КНР та які зобов'язання на нього покладають, президент України Володимир Зеленський відповідати не став. Своє рішення він не пояснював. Просто зазначив: "Не скажу", подякував і посміхнувся. 

Що ми знаємо про Рябікіна?

"Юрист-міжнародник", референт-перекладач німецької мови та першовідкривач офшорів українського бізнесу у 90-х — саме так в мережі характеризують новоспеченого посла Павла Рябікіна. Чоловік народився в Києві. Тут здобув освіту й 5 років обіймав посаду народного депутата України, працював у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, з 2002 року – голова підкомітету з питань господарського законодавства Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.

Однак запам'ятався він саме з офшорних схем. Свого часу Павло Рябікін був першим українським юристом, який відкрив для українського бізнесу систему офшорів. Зокрема саме він відкривав перші офшори для компаній Ігоря Бакая — ексголова правління НАК «Нафтогаз України», який втік до Москви і там в 2017 році був заарештований. 

 З липня 2014 по вересень 2015 Рябікін працював заступником голови Київської міської державної адміністрації та очолював виборчий штаб Кличка на місцевих виборах. Однак вже у вересні 2015 року, як пишу рух "Чесно" Віталій Кличко звільнив Рябікіна з КМДА "з особистих причин".

У березні 2017 року Павло Рябікін рішенням уряду був призначений головою Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Щоправда, вже в липні того ж року тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян подав до уряду подання на звільнення Рябікіна, яке аргументував зривом контракту на польоти ірландської авіакомпанії Ryanair. Тоді через позицію аеропорту «Бориспіль» компанія відмовилась виконувати рейси в Україну.

А в листопаді 2020 Павло Рябікіна призначили головою Державної митної служби України, де вже за рік, Верховна Рада призначила його на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, яку він обіймав донедавна. Однак 20 березня, коли в Раді голосували за відставку Шкарлета та Федорова, звільнили й Рябікіна. Тепер же Павло Рябікін став надзвичайним і повноважним послом України в Китайській Народній Республіці згідно з указом опублікованим на сайті Офісу президента України.

За декларацією Рябікін за 2020 рік, він має три квартири в Києві (235,9, 189,9 й 109 кв.м), а його дружина – дві в столиці(50,7 й 70 кв.м) та одну в окупованому Криму, в Севастополі (120,3 кв.м.). Також їм належать земельні ділянки й житловий будинок у Києві та селі Романків, паркомісця й гаражі. Крім цього сім’я володіє у столиці недобудованою дачею, а ще будкомплексом, який мав би збудуватися на 15 га заповідної зони столичного Жукового острова всупереч Генеральному плану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.