Зараховується також служба у військовому резерві, в органах, на які покладено функції із забезпечення національної безпеки і оборони держави чи військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу
Для вступу на державну службу чоловіки до 60 років повинні мати досвід військової або прирівняної до неї служби – відповідну норму уточнили у новому законі. Водночас вимогу щодо обов’язкового проходження базової загальновійськової підготовки скасували, а нові правила почнуть діяти лише після завершення воєнного стану. Про це 1 квітня повідомляє Міноборони.

Відповідні зміни містяться у схваленому Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань підготовки громадян до національного спротиву» (реєстр. № 13347). Раніше згідно з п. 4 ст. 19 Закону «Про державну службу» на державну службу не міг вступити кандидат віком до 60 років, який не пройшов БЗВП або військову службу (крім непридатних за станом здоров’я).
У новій редакції норму про БЗВП виключили, проте уточнили вимоги про військову службу. Зокрема, на державну службу не зможе вперше вступити кандидат у віці до 60 років, який не пройшов один з наступних видів служби:
Це не поширюється на осіб, визнаних непридатними до військової служби за станом здоров’я. Аналогічні вимоги щодо військової служби запроваджено для кандидатів на службу в органах місцевого самоврядування та на посади прокурорів.
Нові вимоги до кандидатів на державну службу, службу в органах місцевого самоврядування та на посади прокурорів почнуть застосовуватися не раніше, ніж через рік з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань підготовки громадян до національного спротиву було внесено до Верховної Ради у червні 2026 року народним депутатом Олександром Завітневичем. Закон було прийнято 25 березня 2026 року. Наразі він чекає на підпис президента України.