Навіщо росія замінувала Чорне море від Босфору до Одеси.

Читать на русском

росія регулярно запускає дезінформаційні кампанії з провокаціями

Читать на русском
Навіщо росія замінувала Чорне море від Босфору до Одеси.

росія регулярно запускає дезінформаційні кампанії з провокаціями

Щоб виправдати свої безчинства та криваві злочини проти мирного населення України, росія регулярно запускає дезінформаційні кампанії із провокаціями. Спочатку керівництво країни-агресора звинувачує в злочинах, що готуються, українську сторону, а потім сама ж рф ці злочини і вчиняє. Звичайно, ця пропаганда орієнтована суто на внутрішнього споживача, тому що зовнішня аудиторія вже давно не сприймає всерйоз жодні заяви поплічників путіна та й самого кривавого вождя. Одна з найсвіжіших, але, на жаль, далеко не останніх провокацій стосується замінування акваторії Чорного моря. 

Інформатор розбирався, які це загрози несе судноплавству і коли територія може стати безпечною. 

Звідки міни

Ще 19 березня в інформаційному просторі України почали говорити про те, що росія вигадала чергову провокацію-дезінформацію, в якій вже очікувано звинуватила нашу країну. 

«Реальна небезпека на морі: РФ замінувала рекомендовані шляхи від Босфору до Одеси та повідомила, що це українські міни. Чергова небезпечна дезінформація з боку ворога», - написав керівник проекту в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко. 

 

Клименко опублікував документ від 18 березня за підписом капітана морського порту Сочі В'ячеслава Румянцева. У документі стверджується, що українські ВМС встановили якірні міни на підходах до своїх портів Одеса, Очаків, Чорноморськ та Південне. З огляду на дивовижні дані російської розвідки, через шторм «українські міни» відірвалися і зараз становлять загрозу судноплавству у північно-західній частині Чорного моря.

 

Немає рації обговорювати фейковість цього звинувачення хоча б тому, що, за словами військових експертів, жодна розвідка не може встановити точні координати встановлених ворогом мін у морських глибинах. Мін просто не видно, і для того, щоб дізнатися про чіткі координати, потрібно проводити розмінування, яке займе дуже багато часу. Відповідно, така поінформованість російського командування про розташування нібито «українських мін» викликає, м'яко кажучи, здивування. Звичайно, якщо сторона звинувачення не зробила це самостійно. 

Чим це загрожує Україні

Незважаючи на всі повідомлення російського телевізора про те, що Україну ось-ось та й перестануть підтримувати у всьому світі через залежність від російського газу та нафти, Кремль все ж таки страхується, як може, щоб наша країна не отримувала допомоги від країн-партнерів. 

 

«Це справді велика загроза, бо російська федерація розкидала мінні поля в акваторії Чорного моря і звинувачує у цьому Україну, нібито ми це зробили. Вони намагаються максимально перешкоджати пересуванню будь-яких кораблів в акваторії Чорного моря та перекрити можливий канал постачання допомоги Україні як гуманітарній, так і військовій. Це – головна мета російської федерації. Справа в тому, що ніхто не знає точних координат, де знаходяться ці мінні поля. Це – перший момент. І другий момент, якщо глибини у цих місцях великі, то міни можуть потроху дрейфувати в акваторії Чорного моря і тим самим становити загрозу для судноплавства для цивільних судів», - каже військовий експерт Олег Жданов. 

Хто може ліквідувати міни

На жаль, зараз говорити про розмінування акваторії Чорного моря годі й говорити. Через військові дії, які Росія веде проти України і на території України розпочати розмінування неможливо. Проте військові експерти запевняють, що після перемоги України питання з мінами допоможуть вирішити іноземні партнери.  

«Для ліквідації мін існують кораблі-тральщики, мінні тральщики, які виходять в акваторію та контролюють морські зони. Ці міни знищують шляхом підриву. До речі, напередодні війни нам Великобританія передала 2 мінні тральщики для розмінування. Я впевнений, що ми не одні розмінуватимемо. Це нейтральні води. Я думаю, у цьому зацікавлені усі країни Чорноморського басейну – це 100%. За винятком самої Росії. Хоча я думаю, що після розгрому Російської Федерації нова влада намагатиметься сприяти цьому процесу і, можливо, передадуть документи, так званий формуляр мінного поля, який визначає координати постановки мін. І це полегшить завдання», – каже Олег Жданов.  

Говорити про терміни розмінування, звичайно, дуже складно. Зважаючи на те, що наземне розмінування відбувається дуже повільно, у ситуації з глибинними мінами на швидкий результат розраховувати точно не варто. 

«З тральщиками ходитимуть конвої цивільних суден для того, щоб забезпечити безпеку судноплавства. Сьогодні не можна прогнозувати скільки приблизно знадобиться часу, тому що ми не знаємо, який обсяг і на яких площах російська федерація сьогодні виставила ці міни. Коли ми це знатимемо, тоді ми зможемо прогнозувати, скільки потрібно часу, щоб розмінувати ці райони», - каже Олег Жданов. 

І все ж таки варто враховувати, що глибинні міни можуть дрейфувати дуже довго, і через це виявити їх відразу досить складно. Незважаючи на те, що Друга світова війна закінчилася у 1945 році, аж до минулого року військові продовжували знаходити міни, розставлені гітлерівськими військами. 

Раніше інформатор повідомляв, що окупанти намагаються позбавити Україну виходу в Чорне та Азовське моря

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут