Навіщо патрульна з Дніпра зібрала більше мільйона гривень - адвокати дали оцінку версії, що це є тиск на суд

Читать на русском

Чому громадська підтримка поліцейських не вплине на вирок суду у справі про використання зброї патрульним з Дніпра Єгором Звонковим: погляд адвокатів Станіслава Лифлянчика та Сергія Войченка

Читать на русском
Патрульна з Дніпра
Суд спиратиметься перш за все на докази, вважають опитані Інформатором експерти

Чому громадська підтримка поліцейських не вплине на вирок суду у справі про використання зброї патрульним з Дніпра Єгором Звонковим: погляд адвокатів Станіслава Лифлянчика та Сергія Войченка

Прихованою метою збору коштів, що організувала постраждала під час сутички з водієм у Дніпрі 29 серпня патрульна Анастасія Жила, може бути спроба продемонструвати суспільству та суду те, як ставиться до дій поліції громадськість. Як відомо, на прохання Анастасії Жили відгукнулося багато українців – наразі зібрано 1,121 млн. грн. Але правозахисники вважають, що це не можна розцінювати, як спробу тиску на суддів. Таку теорію обговорюють у соцмережах. Інформатор дізнався позицію експертів. 

Жодного рішення у справі Звонкова може не бути взагалі

Підґрунтя тут ось у чому: відомо, що суспільство розділилося. Частина вважає, що поліцейські діяли адекватно стосовно людей, які не підкорилися законним вимогам. Інша частина бачить у таких діях перевищення повноважень. Оскільки у справі Єгора Звонкова, що застрелив людину, яка напала на нього, є суперечливі аргументи, тож суд буде враховувати не лише докази та матеріали слідства. Суддя буде вимушений брати до уваги суспільний резонанс. Оскільки на прохання Анастасії Жили українці дуже активно відгукнулися, лише за добу зібравши майже мільйон гривень, то це теоретично може вплинути на вирок Звонкова. Так звучить теорія, що розповсюджується соцмережами, але правозахисники так не вважають. 

Одна з причин, чому збір коштів не можна розцінювати як спробу тиснути на правосуддя, у тому, що на думку адвокатів, розгляд справи розтягнеться на значний термін. Коли справа дійде до вироку, про збір коштів всі вже забудуть. Адвокат Станіслав Лифлянчик з Дніпра припускає, що жодного рішення по справі поліцейського Єгора Звонкова взагалі може не бути. 

"Судове рішення та вирок взагалі під питанням - буде чи ні. От справа Олійника, який вбив у 2016 році неповнолітнього хлопця (мова йде про справу патрульного Сергія Олійника, що підозрюється у вбивстві 17-річного хлопця під час погоні за BMW у Києві 7 лютого 2016 року). На сьогодняшній день вирок не винесено і цей Олійник працює у поліції. Вважаю, що у цій справі швидкого вироку також не буде. Треба допитати свідків. Там був натовп людей, бо це відбувалось на вулиці. Треба провести ряд експертиз, у тому числі, чи був у стані афекту поліціянт і т.д. На судовому слідстві будуть численні клопотання, відкладення, повторні експертизи, допити-передопити, тому я взагалі сумніваюсь, що буде якісь рішення", - вважає експерт.

Водночас адвокат висловив думку, що мільйонні пожертви від українців патрульній Анастасії Жилі ніяк не вплинуть на суд - і справа не тільки у доброчесності судді, а й у тому, що суспільство з великою вірогідністю невдовзі забуде про резонансну подію у Дніпрі.

"Суддя виносить рішення не за власним внутрішнім переконанням. Він його виносить на підставі того, що в нього лежить на столі. Ось лежить матеріал справи, в ньому є докази. Далі суддя має керуватися саме цими доказами та діючим законодавством. Громадська думка - вона в цьому випадку не вплине, бо про цю справу вже майже забули, а ще мине місяць і про неї взагалі ніхто не згадає", - заявив Лифлянчик.

Схоже переконання висловив адвокат Сергій Войченко. За його словами, пожертви патрульній не спричинять жодного тиску на суд. Також, на думку юриста, вироку по цій справі у найближчий час можна не чекати.

"У будь-якому випадку суд розглядатиме докази. Говорити про те, що це (збір коштів) вплине, не можна. Якби ми казали, що це якась політична справа, чи політичне замовлення, можна було б говорити, що суддя спирається на такі речі. Але й це дуже сумнівна історія. Такі ситуації звичайно бувають. Але якщо ми говоримо про конкретно цю ситуацію... Зібраний мільйон гривень - це ж не означає, що зібрали прості громадяни, а не поліцейські. До того ж податкова може мати претензії до цієї поліціянтки... Насправді, сама ситуація є досить складною. Слідство триває і зараз лише можна говорити, що в цій ситуації буде крапку ставити суд. А судовий процес може тривати і рік, і два і навіть десять", - зазначив Войченко.

Стрілянина у Дніпрі: на якому етапі справа

Анастасія Жила на цей час перебуває у лікарні. Її напарник Єгор Звонков лікується вдома, хоча йому також діагностували закриту черепно-мозкову травму та численні забої. Суд відправив його під домашній арешт до 30 жовтня. Звонкова звинувачують у перевищенні службових повноважень та навмисному вбивстві. Він свою провину не визнає. 

Також відкрито кримінальне провадження за фактом зазіхання на життя патрульних поліцейських. Є інформація, що підозру отримає Тетяна Патинка - супутниця застреленого Джумбери Сілогави. На одному із записів видно, як вона захопила поліцейську позаду та міцно тримає, не відпускаючи на підмогу напарнику, якого б'є Сілогава.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.