Групі конструкторів вдалось створити низку невразливих для РЕБ моделей дронів з кращими конфігураціями
Українські безпілотники стають все складніші. Це вимога часу – чиї дрони ефективніші, того й перевага на полі бою. Тому конструктори мають передавати знання про нові здібності своїх безпілотників військовим і обов’язково проводити для них курс-інструктаж. Про це в своїй колонці розповів бізнесмен-волонтер Юрій Голик, чия команда інженерів створює військові бомбери, розвідники, камікадзе та інші типи БпЛА.
База більшості мілітарних коптерів – звичайна спортивна модель, до якої прилаштовано боєприпас. Та розробники безперервно розширюють їхній функціонал, покращують льотні характеристики, додають нові режими й опції. Ціна цієї конкуренції з ворогом – життя наших військових та перемога, тому команда Голика постійно підшукує рішення, щоб дрони ставали результативнішими.
Основні напрямки апгрейду – захищеність зв’язку, якість відеокамер, вантажопідйомність та, звісно льотні параметри – дальність, швидкість, час перебування у польоті. Так, групі конструкторів вдалось створити низку невразливих для РЕБ моделей з кращими конфігураціями.
«В першу чергу ми відштовхуємось від бойових завдань, які виконуватиме дрон. Для цього підтримуємо постійний зв’язок із військовими, і саме захисники стають фінальними «цензорами» якості наших моделей. Але до передачі на фронт проводимо серійні тестування всіх розробок на тилових полігонах. Так ми переконуємось, що зміни дійсно пішли коптеру на користь і він поводить себе в польоті так, як ми планували», - розповів підприємець про процес створення й тестування БпЛА.
Але «надздібності» коптера ефективні на полі бою, лише коли пілот навчиться ними користуватись. У випадку з безпілотниками від розробників з команди Юрій Голика, оператор має освоїти дві спеціальні програми та навчитись підключати гаджети, які не притаманні для більшості інших українських дронів. Додаткові складності можуть виникнути при переході зі звичного для наших військових FPV-камікадзе на технологічніші і більші по вантажності бомбери. Унікальні програми, інше управління, керування механізмом скиду – це потребує оновлення навичок. Чим і займаються розробники. Передаючи свої дрони до підрозділу, вони навчають його пілотів та екіпажі тонкощам управління новими моделями БпЛА. До прикладу, зараз навчальний курс у виробників проходять пілоти з 36 бригади морських піхотинців.
«Поєднання уже наявного бойового досвіду пілотів з новими знаннями й навичками, відточеними на практиці – це вибухова суміш. В прямому сенсі. Професійний оператор та високотехнологічний дрон – смертельна зброя, яка стирає ворожі позиції і техніку з нашої землі. Це запорука нашого успіху та одна з численних, великих та маленьких, складових нашої Перемоги у війні», - підкреслив Юрій Голик.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.