Навальному присудили 2,5 роки в'язниці: реакція Заходу і чи будуть продовжуватися протести

Читать на русском

Поліція заздалегідь оточила вулиці, де планувалися акції

Читать на русском

Поліція заздалегідь оточила вулиці, де планувалися акції

Російському опозиціонеру Олексію Навальному вчора присудили 2,5 роки в'язниці у справі "Ів Роше". В результаті в Москві і Санкт-Петербурзі спалахнула нова хвиля масових протестів, яку силовики почали жорстоко придушувати.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на російські ЗМІ.

Так, за даними ОВС-Інфо, в день суду над Навальним і до сьогоднішнього ранку на протестах затримали понад 1 400 осіб. При цьому відносно протестувальників застосовувалися кийки. Також постраждав журналіст Федір Худокормов, якого омоновець два рази вдарив кийком по голові після того, як почув зауваження.

Поліція заздалегідь оточила вулиці, де планувалися акції, зазначає BBC. Ближче до вечора влада закрила Червону і Манежну площу в Москві - на останню закликали виходити соратники Навального. У столиці Росії також закрили центральні станції метро - "Олександрівський сад", "Охотний ряд", "Площа Революції". Аналогічні заходи силовики здійснили і в центрі Петербурга.

Сьогодні вранці мітинги вщухли, але, швидше за все, вони будуть продовжені найближчими вихідними. У Навального поки не анонсували нові акції протесту. Відзначимо, що попередні масові акції на підтримку опозиціонера проходили 23 січня (суботу) і 31 січня (неділя). В останній день січня на акціях затримали понад 4 тисячі людей.

Реакція західних лідерів

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає рішення суду відправити Навального в

до колонії «чистим боягузтвом». Він заявив, що Навального повинні "негайно звільнити".

Американський сенатор від Республіканської партії Мітт Ромні анонсував винесення на розгляд Сенату питання впровадження санкцій проти Росії.

"Сильні лідери не повинні садити супротивників, щоб зберегти владу. Спочатку Навального отруїли, а коли це не вдалося, режим Путіна засудив його до в'язниці після фіктивного процесу. На цьому тижні ми приймемо законодавство, щоб санкціонувати винних у цих діях", - підкреслив сенатор .

Президент Франції Еммануель Макрон після рішення російського суду закликав до негайного звільнення Навального.

Також звільнити Навального закликав Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Вирок Олексію Навальному суперечить міжнародним зобов'язанням Росії в області верховенства закону і фундаментальних свобод. Він суперечить вердикту ЄСПЛ, який визнав цю справу необґрунтованою. Я закликаю до його негайного звільнення", - написав він у Twitter.

МЗС Росії вважає заяви західних лідерів "зрежисованими", про що заявила офіційний його представник Марія Захарова.

"Ми звернули увагу на зрежисовані і практично випущені синхронно як під копірку заяви західних політиків щодо ситуації навколо незаконних акцій, які проходили на території нашої країни, і по іншим російським внутрішнім питанням ... Західні офіційні особи, явно вправлялися в складанні якихось красивих фраз, причому вони були всі дуже схожими", - сказала Захарова.

Раніше в МЗС РФ заявили, що не будуть звертати уваги на заяви західних лідерів, і вважають це втручанням у справи Росії.

Передісторія

Навальний повернувся до Росію 18 січня з Німеччині, де проходив лікування після отруєння бойовою отрутою «Новачок» в серпні 2020 року. За його словами, за цим стояв президент РФ Володимир Путін.

Його затримали в аеропорті і заарештували на 30 діб, відправивши до Московського слідчого ізолятора "Матроська тиша".

Фонд боротьби з корупцією випустив фільм про "палац Путіна" під Геленджиком, побудований, як стверджується, мінімум за 100 мільярдів рублів. Розслідування подивилися в YouTube більше 100 мільйонів разів.

Викликаний резонанс і призвів до протестів,які спалахнули по всій Росії. Зокрема, минулої неділі на протестах затримали понад 4 тисячі людей.

Також Інформатор повідомляв, що у Навального просять США впровадити санкції проти соратників Путіна .

Крім того, Навального номінували на Нобелівську премію миру .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.