НАТО створить спеціальний навчальний центр для українських військових: чим він буде займатися

Навчальний центр сприятиме адаптації українських військ до стандартів та стратегій НАТО. Його, вірогідно, хочуть відкрити в Україні

НАТО і ЗСУ
Ініціатива Альяну спрямована на зміцнення військового потенціалу України

НАТО відкриє навчальний центр для українських військових. Він може бути розташований у нашій країні та буде спрямований на розвиток оборонних здібностей, аналіз ситуації та професійну підготовку військових.

Про це повідомляє El Pais. За даними видання, проєкт може отримати остаточне схвалення під час липневого саміту. Відкриття Центру стане новим кроком у зміцненні партнерства між Україною та альянсом.

Очікується, що у рамках проєкту буде здійснено не лише фінансову підтримку, але й надано необхідні інструкторські кадри, які зможуть забезпечити якісну підготовку для українських військових.

За словами неназваних дипломатичних джерел, інструктори можуть бути залучені зовнішніми спеціалістами або надіслані на короткострокову місію зі складу НАТО. Тобто крім збільшення рівня підтримки, навчальний центр сприятиме адаптації українських військ до стандартів альянсу. Раніше НАТО уникав кроків, що могли б бути сприйняті рф як загроза. Проте цей проєкт свідчить про зміну філософії в цьому питанні та відкриває новий етап у відносинах між альянсом та Україною, пише видання. Остаточне рішення стосовно проєкту може бути ухвалене під час майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.

НАТО проводить наймасштабніші навчання за 30 років

В НАТО проходять військові навчання Steadfast Defender 24, які є найбільшими за період після закінчення Холодної війни. Головною їх метою є демонстрація рішучості Заходу перед можливою російською агресією, особливо проти Фінляндії. Альянс виражає занепокоєння щодо можливої військової загрози, особливо в контексті можливого впливу на результати виборів у США.

За участю 90 000 солдатів з 31 країни НАТО та Швеції, яка не є членом альянсу, навчання проходять на території Фінляндії, яка, за сценарієм, стане об'єктом російської агресії. Також там задіяні території країн Балтії та Швеції для переміщення великої кількості військового обладнання.

Перший етап навчань триватиме до 15 березня та буде спрямований на морські операції й позиціювання військ США в Європі. Другий етап розпочався в другій половині лютого. Він триватиме до середини травня, буде більш масштабним і включатиме сухопутні маневри, бойові тренування в кібернетичному та космічному просторі.

Нагадаємо, російські системи радіоелектронної боротьби не якісніші за українські — їх просто більше. Але й Україна має суттєву перевагу: яку саме, і завдяки чому ми досягаємо успіхів у війні майбутнього, розповідає авіаційний фахівець Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube