На Куп'янському напрямку окупанти зосередили першу гвардійську танкову армію та шосту загальновійськову армію Західного військового округу
Російські війська, ймовірно, почнуть реалізовувати зусилля із захоплення Куп'янська Харківської області вже у найближчі тижні. Проте, армія рф ще повністю не готова до широкомасштабного наступу на цій ділянці фронту. Основні російські бойові частини, які діяли на Куп'янському напрямку, зокрема, є відпочилими, адже не брали активної участі в активних бойових діях вже майже як рік, починаючи з квітня 2023-го року.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у своєму новому звіті. Зазначається, що росіяни мають відносно менш "побиті" війська в цьому районі, ніж на інших напрямках. Зокрема, вони, схоже, мають умови, які допомагають активізувати штурми на Куп'янському напрямку.
Аналітики відзначають, що росіяни хочуть захопити нові рубежі на тих територіях, які є оперативно важливішими, аніж ті, що вони пробують пробивати в лоба зараз. В ISW розповіли, що українські офіційні обличчя стверджують про намір росіян захопити Куп'янськ взимку 2024-го року.
У разі, якщо це станеться, то ймовірно, це дасть росіянам змогу витіснити українські війська зі східного берега річки Оскіл у Харківській області. Також це створить усі необхідні умови для подальшого наступу уздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна. Попри це, експерти наголосили, що темпи наступальних операцій рф на цьому напрямку та місцеперебування підрозділів окупантів не вказує на те, що вона буде проходити по всій лінії фронту Куп'янськ-Лиман.
Також в ISW вважають, що на цей час росіяни не накопичили достатньо військ у Бєлгородській області, аби розпочали широкомасштабну наступальну операцію на півночі чи північному сході Харківської області. До того ж українське військово-політичне командування не повідомляло публічно про раптове нарощування російських сил на Куп'янському напрямку.
Російські війська почали поступово відновлювати втрати після українського контрнаступу у вересні 2022 року та невдалого російського наступу взимку-весною 2023 року. В ISW розмірковують, що відпочилі підрозділи можуть бути використані для локальних наступальних операцій армії рф, які були розпочаті в жовтні 2023 року.
Окрім того, російські підрозділи, які складаються з 1-ї гвардійської танкової армії та 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу не були активними учасниками бойових дій в наступальних операціях з квітня 2023 року. Зокрема, вони мають кращу організаційну узгодженість, адже були перекинуті на цей напрямок із Західного військового округу. Однак, поки що незрозуміло, чи здатні ці війська проводити широкомасштабні наступальні операції, які були б ефективнішими від тих, що росіяни зробили довкола Авдіївки.
У Авдіївці та на прилеглих територіях тривають активні бойові дії між українськими та російськими військами. За інформацією Інституту вивчення війни (ISW), російські війська досягли певних успіхів на північному заході від Степового, але українські сили відбили атаку та покращили своє тактичне положення поблизу Новобахмутівки на Авдіївському напрямку. Також бої відбувалися в районі Новобахмутівки, Бердичів, Авдіївського коксохімічного заводу й біля Степового та промзони. ЗСУ успіщно просунулись на Авдіївському та Запорізькому напрямках. Також вони українські військові змусили ворога відступити у деяких районах на лінії фронту.
Згідно звітку Існтитуту вивчення війни (ISW), який виклали 29 грудня, українські війська досягли успіху біля Бахмута. Вони покращили свої позиції на південний схід від Кліщіївки. Тим часом, російські сили просунулися в районі Мар'їнки та на північний захід від Авдіївки внаслідок виснажливих позиційних боїв.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.