"Наш авторитет та велика людина": українці вітають загиблого Павла Петриченка з днем народження та діляться історіями про Героя

Читать на русском

16 квітня Павло Петриченко мав святкувати 32-річчя, українці пишуть, що завжди пам'ятатимуть його таким та вітають з днем народження, до якого він не дожив декілька годин

Читать на русском
Петриченко
Павло Петриченко. Вічна пам'ять Герою!

16 квітня Павло Петриченко мав святкувати 32-річчя, українці пишуть, що завжди пам'ятатимуть його таким та вітають з днем народження, до якого він не дожив декілька годин

Військовий Павло Петриченко, який загинув 15 квітня у Донецькій області під час виконання бойового завдання, 16 квітня мав святкувати свій день народження. Герою мало виповнитися 32 роки, але, на жаль, йому назавжди залишиться 31. Смерть видатного бійця, волонтера, активіста та патріота сколихнула всю країну. Українці згадують захисника в день його народження, діляться історіями з ним, розповідають про нього та, попри все, вітають з іменинами.

Так, одним з першим про смерть воїна повідомив Сергій Притула. Павло Петриченко був проєктним менеджером у фонді Притули та учасником багатьох громадських ініціатив.

"Сьогодні Паші мало б виповнитись 32. Але вчора його вбила Росія. Вчора родина нашого фонду осиротіла… бо Паша був одним з тих, хто допоміг мені за 1,5 місяця довести цей фонд зі статусу "3 людини" до статусу "інституційна спроможність". Потім сказав: "ну, я вже тут все зробив, тепер треба піти повоювать". І в кінці квітня 2022 пішов добровольцем. Воював славно! У складі 59-ї звільняв Херсонщину, потім боронив Донбас. Там і поліг під час виконання бойового завдання!", - пише Притула про Петриченка.

Він додає, що Павло був завжди скромним. Довгий час не розказував про свої успіхи на полі бою - за нього розказували інші.

"Паша був уособленням людини, яка не боїться брати на себе відповідальність. Яка бореться за справедливість. Яка любить свою країну і не відступає від принципів. Ми ніколи не оговтаємось від цієї втрати. Але ми, друзі Паші, зробимо все, щоб Україна ніколи не забула про свого славного сина. І щоб люди розуміли, кого ми втратили…", - додав Притула.

 

Притула та Петриченко
Притула та Петриченко

"Паша, ми запам’ятаємо тебе таким! Завжди з характером, веселим та справедливим! Спи спокійно, друже! Ми спробуємо бути достойними тебе. Наш авторитет! Я дуже сильно тебе поважаю! Сьогодні - 16 квітня йому було б 32 роки… Честь, брате!", - пише Олег Симороз, доброволець ЗСУ, який втратив ноги на війні.

"З днем народження, рідний. Не буде більше такого, як ти. Світ без Паші - це абсурд", - написала у твіттері волонтерка Меланія Подоляк, дівчина загиблого пілота "Джуса".

Подоляк та Петриченко
Подоляк та Петриченко

Про Пашу Петриченка згадують й інші військові, які разом працювали на фронті. Про нього говорять, як про велику людину.

"Чому Петриченко велика людина. Познайомився я з Пашою десь в травні 2022 року. Комбат відправив їх (пілотів) до нас коригувати арту. З першого погляду мені здалось, що це чергові модніки приїхали пофоткатись. Файні молодики, гарно одягнені, запаковані. Але потім вони почали тісно працювати з нами, прокидатись о 4 ранку. Було видно, що вони прям жили тим, щоб нищити ворога. Не боялись заскакувати на позицію, сидіти під артобстрілом, коригувати... Паша не боявся ворожої арти. І тоді, під час артобстрілу, він вивіз важкого пораненого і повернувся назад до нас під обстріл. Адже з нами були ще трьохсоті", - згадує один з військових у твіттері.

Петриченко під час звільнення Херсона
Петриченко під час звільнення Херсона

"Україна втратила людину, яка була для мене моральним авторитетом та орієнтиром. Людина, яка змінювала цю країну та мала змінювати її далі, ще більше. Таких людей дуже мало, він загинув як воїн - на полі бою. Паша Петриченко, на щиті. Біль, сльози, памʼять... Прокинувся і сподівався, що це кошмар. З Днем Народження Павло, ти був справжнім і це рідкість", - написав волонтер Ігор Лаченков.

Паша Петриченко
Паша Петриченко

"З днем народження, друже. Тобі сьогодні мало бути 32. Та назавжди 31. За вчора ти ще встиг вбити кількох росіян. Ми зробимо усе, щоб вони дохли безперестанно. Передавай привіт усім нашим, кого забрала ця чортова війна. Ще побачимось", - привітав з днем народження Пашу Сергій Стерненко.

Фото оприлюднив Стерненко
Фото оприлюднив Стерненко

 Павло Петриченко: чим відомий воїн

Павло Петриченко - сержант 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ імені Якова Гандзюка. Учасник Євромайдану, працював у фонді Сергія Притули. У квітні 2022 пішов у ЗСУ в аеророзвідку. Загинув 15 квітня 2024 поблизу Авдіївки, Донецька область. Нагороджений відзнакою "Золотий хрест" (2023). Народився 16 квітня 1992 року, не дожив день до свого 32-річчя.

Про смерть Петриченко стало відомо ввечері понеділка, 15 квітня. Він загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання. Про це повідомила сестра загиблого у соцмережах та попросила не турбувати їх родину.

Павло Петриченко був медійною особистістю, давав багато інтерв'ю та підіймав ті теми, про які більшість воліють змовчати. Наприклад, лудоманія серед українських військових. Саме загиблий першим надав розголосу цій проблемі й створив петицію на сайті президента про обмеження онлайн-казино для військовослужбовців на час воєнного стану. Вона досить швидко набрала потрібну кількість голосів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.