Нас били, катували голодом та змушували підписати "контракт" з "армією днр", - волонтер з Дніпра розповів про 88 днів полону

Читать на русском

Історія чоловіка, який провів у полоні більше двох місяців

Читать на русском
Нас били, катували голодом та змушували підписати "контракт" з "армією днр", - волонтер з Дніпра розповів про 88 днів полону

Історія чоловіка, який провів у полоні більше двох місяців

До 24 лютого Ігор Талалай займався виготовленням меблів. Після початку повномасштабного російського вторгнення розпочав вивозити людей з зони бойових дій. Спочатку з Харкова, потім — з Маріуполя. Там, на одному днр-івському блок-посту його витягли з машини. Так почався його полон довжиною у 88 діб.

Про те, що відбувалось у російському полоні, Ігор Талалай розповів після визволення.

"Був у полоні 88 днів - спочатку під Маріуполем, потім у Донецьку. Ми евакуйовували людей з Маріуполя. На блок-посту "поліція" днр та військові рф витягли з машини, бо їм не сподобався мій вираз обличчя, не дуже привітний, адже я перед цим не спав майже добу. Мене заштовхнули в гараж. З нашого авто мене затримали одного. Але система у окупантів вже була вибудувана. У той гараж пхали нових та нових людей. Потім з-під Маріуполя нас перевезли до Донецька. До нас ставились гірше, ніж до собак. Моральний тиск, тортури голодом, побої. Усі росіяни та сепаратисти, з якими довелось зіткнутися, просто люто ненавидять всіх українців. днр живе в інформаційному вакуумі, їх мізки промиті пропагандою рф, як і мізки росіян. Здається, всі адекватні люди вже звідти поїхали.

Від мене вимагали підписати контракт на службу в армії рф. Відмова означала відправку в російське СІЗО. Я вже налаштувався провести за ґратами багато часу. Але несподівано мене звільнили. О 8 вечора викинули в Донецьку на вулицю без документів та грошей зі словами: “Прийдеш за документами завтра вранці”. Звучить нелогічно, але це днр! Повернувшись до Дніпра, я відразу потрапив до СБУ, надав покази та поїхав додому відпочивати. Великим заспокоєнням було перетнути кордон орків та побачити українські прапори" - розповідає Ігор Талалай.

Зараз волонтер намагається допомагати знаходити та визволяти цивільних українців, які потрапили в полон під репресії рф. За час свого полону Ігор Талалай бачив понад 300 таких людей! Саме цивільних, які жодним чином не стосуються армії. Людей з різних міст України: від Одеси до Львова.

Ольга Палій

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.