Нардепу Шуфричу обрали запобіжний захід. Відео

Читать на русском

Нардепа Нестора Шуфрича відправили під арешт на 60 діб без можливості внесення застави

Читать на русском
Нардеп Нестор Шуфрич під арештом
Зранку - підозра, ввечері - арешт. Шуфрича відправили на 60 діб за грати. Фото: Стас Юрченко

Нардепа Нестора Шуфрича відправили під арешт на 60 діб без можливості внесення застави

Печерський суд Києва 15 вересня відправив народного депутата Нестора Шуфрича, якому тільки сьогодні було оголошено про підозру у держзраді, під арешт на 60 діб без можливості внесення застави. Його взяли під варту в залі суду та увели.

Досудове розслідування триває. Санкція статті передбачає до 15 років тюрми. Адвокати Шуфрича заявили, що будуть подавати апеляцію щодо рішення судді.

Шуфрич звинувачення, висунуті йому прокуратурою, заперечує та називає їх "смішними". Про це він сказав у коментарі перед судом із запобіжним заходом. Зокрема, він повідомив, що йому в провину ставлять кілька депутатських запитів щодо викрадення судді Чауса, причому під деякими стоїть чужий підпис.

Також Нестор Шуфрич у залі суду прокоментував знайдений у нього проект угоди щодо додаткових повноважень для Донецької та Луганської областей, написаний у 2014 році. За словами нардепа, це був компроміс, яким передбачалося зупинити війну на Донеччині. Проект передбачав повноваження для місцевої влади щодо погодження призначень губернатора, голів управління внутрішніх справ (УВС) та обласної прокуратури, а також права областей на використання російської мови. За його словами, цей документ "перебував на погодженні в ОБСЄ", але став неактуальним після того, як Порошенко наказав віддав наказ наступати на Донбас 30 червня 2014 року.

Також Шуфрич в суді заявив, що після початку війни "нациками" в Украине стали всі, навіть він. Також в своє виправдання він повідомив, що такі ж слова сказав в етері російського ТВ 1 березня 2022 року. За його словами, тоді він повідомив також, що ЗСУ не будуть капітулювати та вимагав, щоб росіяни виводили свої війська з України.

Нагадаємо, сьогодні СБУ вручила нардепу підозру у держзраді. Шуфрича підозрюють у тому що він "систематично поширював наративи кремля про те, що українська держава штучно створена, що в України та росії є єдина історія і що українці та росіяни один народ". Це підозра за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). За даними матеріалів розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, агента фсб, завдання якого - координація російської агентури в Україні.

Відомо, що Сівкович втік до москви ще у 2014 році і створив "кротоферму" для підривної діяльності проти України. Саме він курував колишнього начальника управління СБУ в АРК Крим Олега Кулініча, якого підозрюють у держзраді і якого затримував особисто голова Служби безпеки Василь Малюк.

Одним із основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи кремля про те, що українська держава – нібито штучне утворення, що в України та росії єдина історія і що українці та росіяни - нібито "один народ". Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві. За місцями проживання фігуранта та у його близького оточення здійснюється 45 обшуків, вилучено заборонену радянську символіку. 

Затримання Шуфрича: що відомо 

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Служба безпеки України затримала народного депутата Нестора Шуфрича. Це відбулося у його будинку у селі Козин Київської області. Він є фігурантом справи російської шпигунської мережі екснардепа Володимира Сівковича. Бутусов зазначив, що йдеться про мережі рф, які створив співробітник ФСБ та колишній нардеп Володимир Сівкович. У п’ятницю, 15 вересня, по справі Шуфрича відбувається понад 50 обшуків.

Повідомляється, що Шуфрич розповсюджував інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади. Також він дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів. Підозрюваний підтримував ідеї проросійської спрямованості подальшого розвитку України. Він виходив з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.