Нардепка Галина Третьякова відсудила у Верховної Ради 33,3 тис. грн: деталі справи

Читать на русском

Депутатка Верховної Ради України від «Слуг народу» Галина Третьякова у Верховному Суді виграла справу проти парламенту у січні 2024. Тепер з бюджету кошти підуть на адвокатів Третякової. А справа стосувалася її висловлювань про померлого нардепа Антона Полякова.

Читать на русском
Галина Третьякова
Галина Третьякова - депутатка від "Слуги народу"

Депутатка Верховної Ради України від «Слуг народу» Галина Третьякова у Верховному Суді виграла справу проти парламенту у січні 2024. Тепер з бюджету кошти підуть на адвокатів Третякової. А справа стосувалася її висловлювань про померлого нардепа Антона Полякова.

Скандальна народна депутатка 18 січня 2024 року виграла справу у Верховному Суді проти Верховної Ради України. Після того, як у 2021 році Галина Третьякова схвально прокоментувала смерть свого колеги Антона Полякова, їй відсторонили від 5 засідань парламенту. У суді вона намагалася визнати дії Верховної Ради неправомірними, а тепер з парламенту стягнула кошти для своїх адвокатів.

Про це стало відомо з оприлюдненої у Єдиному державному реєстрі судових рішень постанови Верховного Суду від 18.01.2024. Нагадуємо, 8 жовтня 2021 року у Києві помер народний депутат України Антон Поляков. Він потрапив у парламент під брендом «Слуги народу», але посварився зі своїми однопартійцями, вийшов з фракції і доєднався до депутатської групи «За Майбутнє» та постійно критикував колишніх соратників. За даними слідства, він помер від «гострої ішемічної хвороби серця», а у його крові знайшли наркотичні речовини.

Після того, як стало відомо про смерть Антона Полякова, народна депутатка України Галина Третьякова прокоментувала це фразою «одним ворогом менше». За це довелося просити вибачення керівнику фракції «Слуга народу» Давиду Арахамії. Після інциденту Галину Третьякову за рішенням більшості депутатів (234 голосами) відсторонили від 5 пленарних засідань.Галина Третьякова з цим не погодилася. У листопаді 2021 року вона звернулася до Верховного Суду, щоб визнати обмеження щодо неї у Верховній Раді України незаконними. 5 квітня 2023 року Касаційний адміністративний суд Верховного Суду прийняв рішення визнати відсторонення Третьякової від засідань незаконним та стягнув з Верховної Ради 908 грн. Ці гроші депутатка витратила для свого позову.

7 червня 2023 року Касаційний адмінсуд стягнув з Верховної Ради 16 тис. 537,5 грн – коштів, витрачених депутаткою Третьяковою на юридичну допомогу у справі. У Верховній Раді подали апеляцію. У суді апеляцію не підтримали. 16 листопада 2023 року адвокатка Галини Третьякової з фірми «Джі Ен Ес Партнерс» вже просила стягнути з Верховної Ради 33 тис. 330,5 грн на юридичну допомогу для апеляційних скарг у 2023 році та 98 грн за послуги «Укрпошти». Врешті-решт суд задовольнив вимогу витрат на правову допомогу. Ця постанова оскарженню не підлягає.

Скільки заробила Галина Третьякова у перший рік війни

Перелік найгучніших скандалів, в які потрапила «слуга народу» можна знайти за посиланням. Зокрема, це заяви про «неякісних дітей», пропозиції ввести смертну кару в армії за невиконання наказів, ідея позбавити військових пожиттєвих пільг та багато іншого. У 2022 році депутатці заплатили за роботу в парламенті 501 тис. 942 грн (або 41 тис. 828 грн на місяць). Ще вона отримала 54 тис. 964 грн процентами.

Депутатка станом на кінець першого року повномасштабної війни мала інвестиційні сертифікати в КУА «Інвестиційний капітал Україна» на 845 тис. грн. Готівкою та на рахунках у банках було 962 тис. 218 грн, 8 тис. 875 євро та 31 тис. 24 долари. З цієї суми 274 тис. 911 грн – це пенсійні накопичення Галини Третьякової. У її чоловіка таких накопичень немає.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.