Нардепа Деркача у США звинуватили в шахрайстві. Йому «світить» 30 років позбавлення волі

Читать на русском

Нинішнє місцеперебування Деркача невідоме

Читать на русском
Нардепа Деркача у США звинуватили в шахрайстві. Йому «світить» 30 років позбавлення волі
Народний депутат з 20-річним стажем завжди був відверто проросійським

Нинішнє місцеперебування Деркача невідоме

Андрію Деркачу пред'явили звинувачення в шахрайстві та відмиванні коштів при купівлі елітних помешкань в Каліфорнії у 2013 році. В разі засудження Деркачу загрожує 30 років позбавлення волі. Чим відомий Деркач і яка його роль у діяльності проти України? 

Яке звинувачення пред’явлено?

Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки звинувачує народного депутата України кількох скликань Андрія Деркача в шахрайстві та відмиванні коштів при купівлі елітних помешкань в Каліфорнії. Згідно з оприлюдненим у середу, 7 грудня, обвинувальним висновком, Деркачу було пред'явлено звинувачення за сімома пунктами в порушенні санкцій, банківському шахрайстві та відмиванні грошей. В разі визнання винним йому загрожує до 30 років позбавлення волі.

Американські слідчі вказують, що Деркач приховав свою особистість від банків, коли витратив 3,9 мільйона доларів на покупку двох помешкань у Беверлі-Гіллз у 2013 році. За допомогою своєї дружини Оксани Терехової Деркач створив кілька підставних компаній і номінальних рахунків, щоб приховати свою участь в угодах, йдеться в повідомленні відомства. Деркач, котрого в США вважають російським агентом, використовував ці об'єкти нерухомості для своєї сім'ї, і в одному з них жила його дочка.

Міністерство юстиції США заявило, що вирішило заарештувати ці два помешкання після запровадження санкцій щодо Деркача у вересні 2020 року, які заморозили всі його активи, котрі перебувають під американською юрисдикцією. "Поведінка цього агента Кремля, який потрапив під санкції за спробу отруїти нашу демократію, показала, що він готовий, хоче і здатний використовувати банківську систему для досягнення своїх незаконних цілей", - цитує федерального окружного прокурора США Бреона Піса інформаційна агенція AFP.

Нардеп Деркач був завербований ГРУ РФ у 2016 році - СБУ

Депутат Андрій Деркач опікувався створенням низки приватних охоронних фірм у різних регіонах, які мали допомогти зі швидким захопленням України військами РФ.

Служба безпеки України в червні цього року  повідомила  про викриття агентурної мережі Головного розвідувального управління РФ, котра мала допомагати російському війську в захопленні України. До неї нібито належав народний депутат України Андрій Деркач, завербований у 2016 році.

За даними слідства, він курував створення низки приватних охоронних фірм у різних областях, щоби використати їх для швидкого захоплення України. Планувалося, що працівники цих компаній будуть забезпечувати "проходження російської техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста", повідомляє прес служба СБУ. За реалізацію цих планів ГРУ виділяла по три-чотири мільйони доларів раз на кілька місяців, значну частину з яких отримав Деркач. 

В СБУ повідомили, що працювали над викриттям мережі давно, однак остаточно нейтралізувати її вдалося на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Ігоря Колєснікова, який виявився зв'язківцем та фінансовим кур'єром між спецслужбами РФ і Деркачем. Сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі слідством і дав свідчення щодо деталей операції. У травні суд оголосив йому вирок за державну зраду.

Роль Деркача під час спроб очорнити Байдена

За даними американської влади, у 2019-2020 роках Деркач відігравав центральну роль у спробах адвоката тодішнього президента Дональда Трампа Руді Джуліані представити його суперника на виборах Джо Байдена як причетного до корупційних махінацій в Україні.  Деркач кілька разів зустрічався з Джуліані й надав адвокату документи та записи телефонних розмов, зроблені у той час, коли Байден був віцепрезидентом в адміністрації Барака Обами, які нібито доводили корупцію. Згодом ці звинувачення були цілком і повністю спростовані.

У 2020 році міністерство фінансів США заявило, що Деркач "був активним російським агентом протягом понад десяти років" і у вересні того ж року запровадило санкції щодо нього. 

Влітку 2021 року санкції проти Деркача запровадила й Рада національної безпеки та оборони України, а в червні поточного року Деркача звинуватили в Україні в підтримці російського вторгнення та видали ордер на його арешт.

Згідно з даними міністерства юстиції США, нинішнє місцеперебування Деркача невідоме.

"Плівки Деркача": сліди вели до Вашингтона і Москви

В травні 2020 року були оприлюднені записи розмов експрезидента України Петра Порошенка з ексвіцепрезидентом США Джозефом Байденом. 

Депутат Верховної Ради України Андрій Деркач заявив про надання Офісу Генпрокурора України записів розмов екс-президента України Петра Порошенка з екс-віце-президентом, а нині кандидатом в президенти США Джозефом Байденом. На думку депутата, ці записи доводять корумпованість і державну зраду колишнього президента України. Прихильники Порошенка відкидають ці звинувачення. Експерти вважають, що цей скандал є черговою спробою використати Київ в американській президентській кампанії.

Якою була реакція українських політиків на «плівки Деркача»?

Позафракційний депутат Верховної Ради Андрій Деркач оприлюднив 19 травня на пресконференції в Києві записи телефонних розмов нібито екслідерів України та США. Він заявив, що передав в офіс генпрокурора аудіоматеріали кінця 2015 - початку 2016 року із доказами підкупу Байденом Порошенка. Мета - зберегти схеми роботи американської нафтовидобувної фірми Burisma, заблокувати зміну українського уряду на догоду Байдену, а також переслідування олігарха Ігоря Коломойського з економічних та політичних мотивів.

Офіс генпрокурора України негайно порушив кримінальне провадження проти Порошенка за статтею про держзраду. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков того ж вечора закликав силовиків до максимально жорсткої реакції на оприлюднені записи після перевірки їхньої правдивості. Чинний президент України Володимир Зеленський на пресконференції з нагоди річниці свого перебування у владі 20 травня заявив, що він упевнений - слід чекати на вирок попередникові і його команді. 

"Я думаю, вони так керували державою, що їх чекає дуже багато різних пригод і різних вироків", - сказав Зеленський.

Своєю чергою, пресслужба фракції Порошенка "Європейська солідарність" назвала демарш Деркача спробою дискредитувати Україну і втягнути її в американську виборчу кампанію. 

"По суті це російська провокація, яка не має нічого спільного з дійсністю. Її мета підірвати двопартійну підтримку України з боку США (...) повернути нашу державу в зону російського впливу і послабити міжнародну проукраїнську коаліцію", - йшлося в заяві.

Деякі факти з біографії Андрія Деркача

Андрій Деркач є сином Леоніда Деркача – колишнього голови Служби безпеки України.

Він майже незмінний народний депутат починаючи від 1998-го – тобто вже понад 20 років. І лише в останньому скликанні його не взяли до жодного парламентського комітету. Є позафракційним народним депутатом.

 У 1993 році він закінчив російську Вищу школу КДБ, тепер це Академія ФСБ. Одразу після цього почав працювати на керівних посадах при президентові України.

Андрій Деркач – відверто проросійський політик. Був регулярним гостем на телеканалах, які пов’язують із кумом путіна Віктором Медведчуком.

В його виступах лунали наративи, які активно просуває російська пропаганда, зокрема, про «зовнішнє управління».

Ще в Андрія Деркача був тісний зв’язок із Російською православною церквою (РПЦ), був президентом кінофестивалю православного кіно «Покров». В 2019 році Андрій Деркач запросив на цей фестиваль Бориса Корчевнікова, ведучого каналу «Росія-1», який, зокрема, називав українців «фашистами» та «хунтою».

Раніше ми писали, що в Україні запровадили санкції проти Анатолія Шарія та його дружини Ольги, а також головного редактора проросійського сайту Страна.UA Ігоря Гужви. Поповнив список народний депутат Андрій Деркач. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.