Напередодні «Рамштайну» росія хизується «Кинджалами» — вийшло не дуже

Читать на русском

Росія показово демонструє своє стратегічне озброєння напередодні зустрічі міністрів оборони західних країн у форматі «Рамштайн».

Читать на русском
Напередодні «Рамштайну» росія хизується «Кинджалами» — вийшло не дуже
Один МіГ-31К загорівся

Росія показово демонструє своє стратегічне озброєння напередодні зустрічі міністрів оборони західних країн у форматі «Рамштайн».

З аеродромів Білорусі здіймалися в повітря МіГ-31К, які здатні нести ракети «Кинджал» — улюблену «вундервафлю» путіна. Ракета дійсно небезпечна, хоча в НАТО є чим її зупинити. Водночас не обійшлося без ексцесів, адже один із літаків загорівся.

Хваляться озброєнням

19 січня з аеродромів Білорусі здіймалися в повітря винищувачі МіГ-31К. Особливість цих літаків у тому, що вони здатні нести гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал», які українська ППО не в змозі зупинити. Принаймні кілька з них, показово злітали саме із цим озброєнням, повідомляє «Білоруський Гаюн».
На щастя, цих ракет у росіян обмаль, і вони складають стратегічний запас. Пусків не було, але сталася невеличка приємна дрібниця — один із літаків загорівся прямо в небі.

Російські МіГ-31К літали над Білоруссю, озброєні "Кинджалами"
Російські МіГ-31К літали над Білоруссю, озброєні "Кинджалами"

Очільник української військової розвідки генерал Кирило Буданов у грудні заявляв, що в росіян залишилося близько п’ятдесяти «Кинджалів». Він каже, що вони небезпечні, але кремль їх не використовує, оскільки вони можуть переносити ядерні боєголовки, а отже їх потрібно берегти зі стратегічних міркувань. Використання ж їх зі звичайними боєголовками нераціональне, адже кількість обмежена.

Водночас кремль у після підбиття фінансових підсумків 2022 року й напередодні зустрічі у форматі «Рамштайн», яка має відбутися 20 січня, повертається до ядерного шантажу. Можливо, із цим пов’язані демонстративні польоти МіГ-31К у Білорусі.

«Кинджал» збити важко, але можливо

Ракети Х-47М2 «Кинджал», запущені з літаків можуть завдавати удару на відстані до 2000 кілометрів. Цього вистачає, щоб загрожувати, наприклад, Лондону чи Парижу. Вони рухаються зі швидкістю майже 1500 км/год на висоті 20 метрів над поверхнею і маневрують. Теоретично їх буде дуже важко зупинити, навіть таким просунутим системам ППО як «Patriot». Саме цією ракетою російські терористи вдарили по центру Вінниці у липні 2022 року. Тоді загинуло 24 людини, серед них троє дітей.

SAMP-T вміє збивати такі ракети, як Х-47М2 «Кинджал»
SAMP-T вміє збивати такі ракети, як Х-47М2 «Кинджал»

Хоча НАТО має ЗРК, які впораються краще. Йдеться про комплекс SAMP-T. У 2015 році ракета із цього комплексу знищила навчальну ціль — крилату ракету, яка рухалася зі швидкістю 3000 км/год і маневрувала на відстані 5 метрів над поверхнею.

У рамках збільшення військової допомоги 13 січня уряд Італії схвалив рішення поставити в Україну батарею зенітно-ракетного комплексу SAMP-T, розмови про яку йшли вже кілька місяців. Про це повідомляє видання RID.

МіГи горять регулярно

19 січня «БІлоруський Гаюн» також повідомляв про те, що один із суперновітніх російських МіГ-31К загорівся під час тренувального польоту. Літак з цим бортовим номером палає вже другий раз поспіль. Пілот сів на одному двигуну.

Військовий портал Defense Express пише, що пожежа двигунів на МіГ-31 є доволі звичним явищем. Торік, наскільки відомо публічно, загорання відбувалося п’ять разів.  Починаючи з 1979 року відомо про 9 аварій на МіГах різних поколінь, які закінчилися авіакатастрофою. Причиною була несправність двигуна Д-30Ф6. У більшості випадків літак було втрачено.

Росіяни знають про таку «надійність» своєї техніки, тому тренують пілотів здійснювати посадки на одному справному двигуні. Під час таких тренувань також було втрачено декілька бортів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.