Нафтопровід "Дружба" зупинив роботу через російські обстріли: Угорщина скликала Раду безпеки

Ситуація вже вплинула на паливний ринок

Нафтопровід "Дружба" зупинив роботу через російські обстріли: Угорщина скликала Раду безпеки
Орбан обговорюватиме інцидент з газопроводом на Раді безпеки

Увечері 15 листопада ЗМІ заявили про зупинку роботи нафтопроводу "Дружба". Причиною ймовірно стало влучання російської ракети в об'єкт енергетичної інфраструктури на кордоні України. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скликав у зв'язку з цим засідання Ради безпеки. 

Інформатор зібрав все, що відомо про ситуацію на цей момент. 

Як пише угорське видання Index,  ракета влучила в трансформаторну підстанцію системи електропостачання, яка відповідає за безперебійну роботу нафтопроводу. В угорській державній енергетичній компанії підтвердили, що отримали від української сторони повідомлення про обстріл росіянами енергетичного об'єкта. Пропагандистське російське видання "РІА" заявило, що прокачування нафти у напрямку Угорщини призупинена через "падіння напруги". При цьому, пропагандисти не уточнили, що ж саме стало причиною "падіння". 

Речник уряду Золтан Ковач анонсував на вечір 15 листопада засідання Ради безпеки Угорщини. 

«У відповідь на зупинку прокачування нафти по «Дружбі» та ракетний удар по території Польщі премʼєр Віктор Орбан скликав Раду безпеки», — написав він у Twitter.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан також опублікував на своїй сторінці у Facebook: "Сьогодні о 20:00 я скликав засідання Ради оборони у зв'язку з останніми подіями російсько-української війни".

Видання Bloomberg повідомляє, що ціни на нафту різко зросли після повідомлень ЗМІ про те, що російські ракети перетнули територію Польщі, що збіглося з повідомленням Угорщини про зупинку секції найбільшого в Європі трубопроводу.

Нафтопровід "Дружба" 

«Дружба» — найбільший у світі нафтопровід, побудований у 1960 році для транспортування нафти з Росії у країни Центральної та Західної Європи. Він починається в Росії на східному березі Волги і ділиться на дві гілки в Білорусі: північна веде до Польщі та Німеччини, південна через Україну - до Угорщини, Словаччини та Чехії.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube