“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
США досягли згоди щодо короткотермінового фінансування, яке має допомогти уникнути паралічу державної системи після 20 січня
Лідери Конгресу розглядають тимчасові заходи, які дадуть можливість уникнути припинення фінансування уряду, оскільки не можуть досягти згоди щодо бюджету на 2024 рік. Передбачено домовленості щодо витрат бюджету на відомства до 1 та до 8 березня. Голосування планують провести до 20 січня, коли настає крайній термін, після якого може настати «шатдаун».
Спікер Палати представників Майк Джонсон погодився на короткострокове фінансування державних потреб, хоч раніше був проти цієї ідеї, повідомляє Politico з посиланням на джерело. Очікується, що таке рішення потребуватиме значної підтримки демократів. Це майже напевно викличе незадоволення Джонстоном, адже ультраправі консерватори критикують домовленості щодо державних витрат, яких напередодні досягнули частина поміркованих республіканців та лідер більшості в Сенаті Чак Шумер. Крайні республіканці вимагають від адміністрації Байдена більше поступок, зокрема скорочення витрат та жорсткішого міграційного закнодавства.
Попри тиск, спікер заявляв, що він і далі налаштований дотримуватися раніше досягнутих домовленостей. Фінансовий план на 2024 рік сторони називають компромісним. Він передбачає фінансування на оборону в розмірі 886 мільярдів доларів і майже 773 мільярдів доларів на невійськові витрати.
Демократи та республіканці контролюють різні палати Конгресу, тому їхня співпраця є обов’язковою для ухвалення ключових питань. Бюджет США має бути ухвалений до 1 жовтня, однак через суперечки конгресмени досі цього не зробили. Заразом не погодили пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Крім того, через неухвалений бюджет може настати «шатдаун» — параліч державної системи за браком фінансування. Щоб запобігти цьому, приймають тимчасові законопроєкти. Термін голосування за крайній з них закінчується 20 січня. Раніше Bloomberg повідомляв, що Білий дім розпочав підготовку до шатдауну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.