Національні інтереси понад усе: президент Хорватії заблокував участь ЗСУ у місії НАТО щодо підтримки України

Зоран Міланович підтримав 12 інших рішень щодо військової участі Хорватії в міжнародних операціях, але акцентував на необхідності захисту країни від військових конфліктів

Президент Хорватії Зоран Міланович та хорватські військові
Лідер Хорватії заявив, що не бачить кінця війни в Україні попри військову підтримку

Президент Республіки Хорватія, як Верховний головнокомандувач Збройних сил, відмовив у попередній згоді на участь військовослужбовців ЗСУ в місії НАТО з підтримки України. Уряд країни звернувся до президента за згодою на 13 рішень щодо участі хорватських військових у місіях НАТО, ЄС та ООН. З цих рішень президент Хорватії підтримав 12, але категорично відмовив у питанні щодо Збройних сил України.

Як повідомляє сайт Офісу Президента Хорватії, виступаючи на засіданні, президент підкреслив, що участь військовослужбовців ЗСУ в таких заходах може бути шкідливою для національних інтересів Хорватії. Він наголосив на важливості забезпечення безпеки країни та недопущення її втягнення у військові конфлікти.

"Відповідно до Конституції, уряд може попросити хорватський парламент проголосувати за запропоноване рішення, і якщо запропоноване урядом рішення отримає підтримку двох третин членів парламенту, рішення набуде чинності, а президент Республіки поважатиме це", - йдеться у повідомленні.

При цьому президент підтримує ідею надання гуманітарної допомоги Україні, але чітко заявив, що Хорватія не зобов'язана брати участь у військових місіях, пов'язаних із російською агресією. Хорватія залишається надійним членом НАТО і готова підтримувати своїх союзників, проте, як зазначив президент, необхідно дотримуватись обережності у питаннях, що стосуються військових втручань.

Спеціальна місія НАТО для посилення допомоги Україні

У жовтні 2023 року Пентагон підтвердив, що Україна отримала від Хорватії нову військову допомогу у вигляді вертольотів Мі-8. Повідомлялося, що передача бойових машин ЗСУ має допомогти українцям боротися з ворогом. 

У квітні цього року міністри закордонних справ НАТО на зустрічі у Брюсселі прийняли рішення про створення спеціальної місії. Нагадаємо, що сама зустріч з нагоди 75-річчя Альянсу стала переговорним майданчиком щодо допомоги Україні.

Нагадаємо, що Марк Рютте, який став новим генеральним секретарем НАТО у вівторок, 1 жовтня, заявив, що питання щодо України буде головним у списку його пріоритетів. Таку заяву він зробив перед церемонією прийняття повноважень у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Також серед пріоритетів – стримування та оборона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube