На землях "Київміськбуду" в Козині будують котеджі для близького оточення президента забудовника

Читать на русском

У той час, як на будівельних майданчиках "Київміськбуду" у Києві зупинилася робота, забудовник активно зводить котеджі в елітному містечку

Читать на русском
Київміськбуд
У Козині під Києвом Ігор Кушнір будує приватні маєтки для родичів та земляків

У той час, як на будівельних майданчиках "Київміськбуду" у Києві зупинилася робота, забудовник активно зводить котеджі в елітному містечку

Столичний забудовник "Київміськбуд", який затримує будівництво та здачу житлових комплексів в експлуатацію, все ж веде активну забудову. Але є нюанс - ці роботи тривають на земельних ділянках у Козині під Києвом, де зводять котеджі для близького оточення президента "Київміськбуду" Ігоря Кушніра. Про це йдеться в матеріалі "Економічної правди".

Що відомо про будівництво в Козині?

Видання зазначає, що земельні ділянки у Козині під Києвом колись належали "Київміськбуду", згодом їх вивели на компанії родичів та соратників Кушніра. Зараз на цих ділянках зводяться приватні маєтки. І на відміну від будівельних майданчиків "Київміськбуду" у Києві, в Козині робота йде дуже активно, будівельні роботи сьогодні на фінішній прямій. Загальна вартість всіх котеджів, за підрахунками журналістів Bihus info, може перевищувати 3,5 млн доларів.

Як ділянки прибрали до рук?

Майже два гектари землі в Козині раніше перебували в комунальній власності. На початку 2000-их Київрада передала їх дочірньому підприємству "Київміськбуду" - "Екос" для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. У 2013-му, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії "Лісоргбуд", створеній за місяць до операції. Серед засновників "Лісоргбуду" тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю ж під нерухомістю фірма отримала в оренду. Сьогодні на ній вже звели ряд будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Зокрема, двоповерховим маєтком на понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом з Кременчука. Ще одним будинком на понад 600 квадратів на території "бази відпочинку" володіє Наталія Чухлеб - дружина брата Оксани Кушнір. Загалом велика частина котеджів в Козині записані на людей, родом з Кременчука.

Чи відреагувала влада на розслідування журналістів?

Київська міська рада створила тимчасову контрольну комісію для перевірки "Київміськбуду". Головою комісії призначили депутата Владислава Андронова від фракції "УДАР" Кличка. Членом цієї ж фракції є син Ігоря Кушніра Ілля. Натомість інвестори недобудованих житлових комплексів "Київміськбуду" розраховують тільки на суспільний розголос та громадський тиск на міську владу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.