“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На Запорізькій АЕС персонал працює під величезним тиском в умовах нестачі людей
В цей час під загрозою смерті лишаються понад 3 тисяч працівників ЗАЕС, під загрозою замерзання - мешканці Енергодару. А Україна та весь світ - під загрозою атомної катастрофи
Після звільнення генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова міністр енергетики Герман Галущенко на своїй сторінці Facebook повідомив про те, в яких умовах наразі перебуває персонал атомної станції:
"Тиск на персонал Запорізької атомної станції досягає неймовірних масштабів. Росіян не зупиняє навіть знаходження спостерігачів МАГАТЕ на станції. Зараз вже Ігоря Мурашова повернули, він перебуває у Зовнішньому кризовому центрі ЗАЕС у Запоріжжі. Але ми не маємо покладатись на «добру волю» окупантів і терористів. Більше 100 працівників ЗАЕС піддавалось подібному жорсткому тиску. Це люди, що працюють із атомом і мають найвищий рівень відповідальності за якість своєї роботи", - написав посадовець.
Ольга Кошарна повідомила, що з 11 тисяч співробітників ЗАЕС на даний момент працюють тільки 3800. Інтенсивні виїзди людей із окупованого Енергодара припадають на серпень та вересень.
"Центральний офіс “Енергоатома” ці рішення по персоналу, який виїжджає поклали на Гендиректора ЗАЕС Мурашова, і він підписував заяви на відпустку терміном на 90 днів без збереження зарплатні", - сказала спеціалістка.
Вона вважає, що працівників ЗАЕС, які залишились обслуговувати станцію відповідно до інструкцій і ліцензії, треба підтримати. А саме підвищити зарплатню, надати соціальні пільги і звільнити від відповідальності згідно закону про колабораціонізм. Також Ольга Кошарна розповіла, що з 1 жовтня окупаційна влада заборонила співробітникам ЗАЕС залишати окуповане місто без відповідного дозволу їхньої військової адміністрації. Вона пояснює це тим, що в росії немає кадрового потенціалу, адже для того, щоб обслуговувати 6 блоків, потрібно як мінімум 150 людей.
Водночас "Енергоатом" відкрив “гарячу лінію” для співробітників атомної станції, які залишились в окупації або виїхали на вільну територію:
5 жовтня кремль оголосив про анексію частини Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Окремо російська влада повідомила про намір створити федеральне підприємство “Запорізька АЕС” та використання нею атомної енергії. Втім, російські військові перебувають на ЗАЕС з 4 березня.
Софія Єлагіна