На Закарпатті прикордонник та провідники перетворили втечу ухилянтів на бізнес - ДБР

Старший сержант прикордонної служби брав по 500 доларів з кожного втікача, передавав маршрути патрулів і сам прикривав перетин

Затримання ДБР
ДБР затримало прикордонника, який продавав квитки за кордон за 500$

Працівники Державного бюро розслідувань спільно зі співробітниками СБУ та Внутрішньої безпеки ДПСУ затримали на Закарпатті прикордонника. Він систематично допомагав чоловікам призовного віку втекти за межі країни. Організовував для них нелегальний перетин українсько-румунського кордону.

Старший сержант прикордонної служби, використовуючи зв’язки серед місцевих "провідників", шукав охочих виїхати з країни за хабарі. Він не лише координував процес переправлення, а й особисто забезпечував безперешкодний прохід - повідомляв клієнтам про маршрути патрулювання, наявність мобільних груп реагування та місця розташування камер спостереження.

Більше того, він навмисно не втручався, коли на його ділянці відбувався нелегальний перетин, фактично "кришуючи" схему. Свої "послуги" він оцінював у $500 за одного "втікача".

Правоохоронці затримали прикордонника під час одержання $2 тисяч хабаря за переправлення чотирьох ухилянтів. Йому оголошено про підозру одразу за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.1 ст.368 (одержання неправомірної вигоди) та ч.3 ст.332 (організація незаконного переправлення осіб через держкордон).

Законодавством передбачене покарання у вигляді позбавлення волі строком до 9 років. Наразі готується звернення до суду про усунення його з посади та взяття під варту. Тривають слідчі дії, мета яких - встановити всіх учасників розгалуженої мережі переправників.

Затримання ДБР
Затримання ДБР

Закарпаття - епіцентр креативного ухилянства

Це вже не перша спроба нелегального перетину кордону, зафіксована в регіоні. Напередодні прикордонники запобігли ще одному зухвалому випадку: група місцевих мешканців під виглядом випасання худоби спробувала провести чотирьох військовозобов’язаних до гірської прикордонної зони.

Зловмисники облаштували подвійне дно у вантажівці “ГАЗ-66”, куди сховали "пасажирів", а зверху завантажили речі для полонини та кількох тварин - три свині, дві кози та теля. Операція була ретельно продумана, адже водієм вантажівки був мешканець Рахова, а пастухом - житель села Розтоки.

У березні цього року також було затримано двох чоловіків, 60 і 62 років, які намагалися доправити 24-річного львів’янина до Румунії через мілководну ділянку річки Тиса. За свою "допомогу" вони вимагали $10 тисяч. Угоду задокументували: гроші вже були передані, коли їх затримали неподалік селища Ясіня в автомобілі "Volkswagen".

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити