На Тернопільщині лікарі-офтальмологи осліпили майже два десятки людей: деяким довелося видаляти очі

Медики вимагали гроші за ліки, пацієнти отримали повну або часткову втрату зору

Поліція, затримання
Слідчі дії в одній із лікарень Тернопільської області. Фото: Офіс Генерального прокурора. Колаж: ілюстраційний

На Тернопільщині судитимуть трьох лікарів та завідувача офтальмологічного відділення. Через їх неналежне лікування постраждало 18 пацієнтів: 15 з них втратило зір на одне око, 3 - повністю осліпли. Для "лікування" медики використовували заборонений в Україні препарат. 

За даними Офісу Генерального прокурора, завідувач офтальмологічного відділення однієї з районних лікарень Тернопільської області збував заборонений в Україні препарат пацієнтам за гроші. За вказівкою завідувача, троє лікарів медзакладу з березня 2022 року по лютий 2023 року вводили пацієнтам розчин, який не призначений для лікування в офтальмологічній практиці. Кожен з лікарів вимагав від 8 до 30 тис. грн за введення препарату. Через недбалість медиків та бажання отримати неправомірну вигоду постраждало 18 осіб.

"Внаслідок такого "лікування" постраждало 18 пацієнтів, 15 з них втратили зір на одне око, 3 – на обидва ока. Через ускладнення хвороби після введення препарату 7 пацієнтам проведено операцію з видалення ока", - йдеться в заяві Генпрокуратури.  

Заборонений препарат, прокуратура
Заборонений препарат. Фото: Тернопільська обласна прокуратура

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури інкримінували трьом лікарям та завідувачу відділення неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворих. Також вони звинувачуються в отриманні неправомірної вигоди та службовій недбалості.  

 Затримання лікарів

На початку листопада в Києві затримали лікарку, яка хотіла отримати хабар від ветерана за призначення йому інвалідності. Вона та її спільник, військовий, який перебував у розшуку за самовільне залишення частини (СЗЧ) вимагали від учасника бойових дій 5 тис. доларів. За це вони обіцяли надати чоловікові III групу інвалідності (з перспективою пізніше отримати II групу). Працівниця медзакладу мала корупційні зв'язки у МСЕК та при обшуку в неї знайшли печатки районних ТЦК міста. 

Також наприкінці жовтня суд відправив під варту лікаря-організатора корупційної схеми. Чоловік допомагав незаконним шляхом встановлювати військовозобов'язаним фіктивну інвалідність через одеський обласний МСЕК. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 10 років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube