На що вплине резолюція ПАРЄ, у якій оголосили режим рф терористичним

Читать на русском

Відтепер підігрувати росії буде незручно

Читать на русском
На що вплине резолюція ПАРЄ, у якій оголосили режим рф терористичним

Відтепер підігрувати росії буде незручно

Парламентська асамблея Ради Європи 13 жовтня  проголосувала за визнання режиму рф терористичним. Що це означає? Як це може вплинути на ситуацію в Україні? На ці питання нам відповів експерт.

Знакове рішення для України

У цьому переконаний політолог, керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов. «Напевно, сьогодні в ефірах російських телеканалів будуть казати про те, що ПАРЄ дорадчий орган і його рішення не мають ніякої сили, - припустив експерт. – Це так. Але має важливе значення для України. В Євросоюзі достатньо країн, у яких особливе відношення до росії. І є люди, які намагаються «зберегти обличчя» путіну, перекласти провину на дві сторони. Після прийняття такої резолюції, їм стане дуже незручно підігрувати кремлівському вождю.  Звісно краще, якби це прийняли сенат і конгресс США. Оскільки визнання терористичною країною, спонсором тероризму, автоматом тягне за собою серйозні санкції. Приклад - Північна Корея, Іран  - країни, які перебувають у жорсткій ізоляції.

Зрозуміло, що прийняття резолюції ПАРЄ не тягне таких наслідків. Але з політичної точки зору – режим росії оголосили терористичним на рівні поважної європейської інституції. Не такою впливовою, як Єврокомісія або Європарламент, але її голос має значення для формування громадської думки.

Тому це рішення дуже важливе. Воно знакове. І напевно воно допоможе українській дипломатії в тому, щоб подолати ось цей «синдром втомленості від України», коли путінські проксі будуть валити соціальні та економічні проблеми Європи на Україну. Відтепер це зробити буде набагато важче», - зауважив Андрій Золотарьов. 

Які ще рішення були прийняті ПАРЄ?

Асамблея закликає держави-члени Ради Європи:

  • підтвердити свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і що мирні переговори можуть відбутися лише на умовах, визначених Україною;
  • однозначно засудити так звані "референдуми”, проведені в Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях України з 23 по 27 вересня 2022 року, та визнати їх такими, що не мають наслідків;
  • засудити спробу анексії Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей російською федерацією як порушення міжнародного права та серйозну загрозу міжнародному миру та безпеці та не визнати жодних її наслідків;
  • бути твердими та єдиними у здійсненні максимального тиску на російську федерацію з метою негайного припинення її агресії;
  • фінансово підтримувати відбудову України і забезпечити необхідні системи ППО;
  • створити комплексну систему відповідальності за серйозні порушення міжнародного права внаслідок агресії, здійсненої російською федерацією проти України, активно співпрацюючи з українською владою з цього питання, і у цьому контексті:

Раніше ми повідомляли, що парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила важливий для України та всієї Європи документ. Він має назву "Подальша ескалація агресії російської федерації проти України". Російський режим нарешті визнали терористичним. 

Тетяна Самойлова



Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.