На Миколаївщині виявили холероподібний вібріон: у яких водах його знайшли та як себе убезпечити

Найбільше постраждала річка Інгулець: тут вміст кишкової палички перевищує норму майже у 50 тисяч разів

Затоплення у Миколаївській області
Затоплення у Миколаївській області/Фото: Telegram

Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України у неділю, 18 червня, опублікував звіт експертизи води у річках та лимані. Результати не втішні: тут, як і в Одеській області напередодні, знайшли холероподібні вібірони та безліч інших збудників небезпечних хвороб. Все це - наслідки підриву дамби Каховської ГЕС рашистами та затоплення південних територій України. 

Про це повідомляється на сторінці Центру у Facebook.

"Станом на 18 червня 2023, за результатами проведених досліджень, холерного вібріону у воді не виділено, проте виділено холероподібний вібріон Він є маркером можливої наявності холерного вібріону в наступних місцях: ріка Інгулець - м. Снігурівка; Бузький лиман - пляж «Чайка», рекреаційна зона «Намив» у м. Миколаєві; р. Інгул - м. Миколаїв; Дніпро-Бузький лиман", - пишують у повідомленні. 

Найбільш забруднена на Миколаївщині річка Інгулець. За мікробіологічними показниками лактозо-позитивна кишкова паличка, при допустимому рівні 5 000 одиниць становить в Інгульці аж 240 000 000 одиниць.  Також забруднений кишковими інфекціями Дніпро-Бузький лиман : тут при нормі 6 200 одиниць  вміст удвічі більший - 13 000. 

"На санітарно-хімічні показники у р. Інгулець не відповідав нормативам розчинений кисень, сухий залишок, хлориди, залізо та біологічне споживання кисню, у Дніпро-Бузькому лимані відмічається перевищення гранично допустимих концентрацій по аміаку. Нафтопродукти та пестициди у відібраних на дослідження пробах відсутні", - інформують експерти. 

Що радять людям 

Миколаївський ОЦКПХ МОЗ наполегливо рекомендує вживати воду з водойм у їжу та не купатися у відкритих водоймах. Також не можна їсти річкову рибу (зокрема в’ялену, слабосолону, копчену). Людей просять дотримуватися правил особистої гігієни та обробляти руки антисептичними засобами. А у разі виникнення симптомів гострої кишкової хвороби (пронос, біль у животі, підвищення температури) без зволікань звертатися за медичною допомогою до сімейного лікаря.

Як писав Інформатор, напередодні епідеміологи опублікували звіт про стан води у Чорному морі на узбережжі Одеси. Вони також дослідили води Білгород-Дністровському лиман та річки Дунай. Тут виявили збудників холери й сальмонели, кишкову паличку та безліч гельмінтів - як людських, так і тваринних. 

Ми також повідомляли, що в Одесі через гучномовці почали закликати не купатися на пляжах та не їсти морепродукти. У центрі міста з'явилися білборди з відповідними написами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube