На майбутніх виборах переможуть політики, що ненавидять мобілізацію - військовий експерт торкнувся чутливого питання

За словами експерта, базовий виборець зараз - це не людина з фронту, а той, хто щиро ненавидить ТЦК

Вибори в Україні, ТЦК
Військовий експерт висловився на тему переможця наступних виборів. Колаж: Інформатор

Майбутній виборець в Україні не буде людиною з фронту. На виборах політики тепер працюватимуть на аудиторію, яка ненавидить ТЦК. Кожен кандидат діятиме в інтересах свого виборця.

Про це заявив ветеран, експерт аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник. За його словами, не варто критикувати громадянське суспільство.

"Ось все це громадянське суспільство, люди з якістю "від мене щось залежить, я є відповідальним", воно в 2022 році в 90% пішло на фронт і у волонтерство. І, за великим рахунком, змінилася якість суспільства, яке залишилося в тилу. І так, ми можемо його критикувати. Але давайте дивитися правді в очі", - зазначив він.

За словами експерта, базовий виборець зараз - це не людина з фронту. Базовий виборець в Україні нині - це той, хто щиро ненавидить ТЦК. А всі політики діятимуть в інтересах свого виборця, зауважив Мельник, тож існує ймовірність перемоги тих кандидатів, які виступають проти мобілізації.

Вибори в Україні

Ще раніше українські політики, зокрема, голова ОП Андрій Єрмак, наголошували, що провести голосування можливо у єдиному випадку - після повного завершення війни в Україні. 

За законом, вибори в Україні можна проводити, коли вже не буде діяти воєнний стан. Про це також нагадував заступник голови ЦВК Сергій Дубовик. Втім, навіть тоді необхідно буде якісно готуватися до них.

Водночас Сполучені Штати намагалися переконати Україну провести президентські та парламентські вибори. Американці посадовці заявляли, Наголошується, що вибори можна провести навіть під час війни й до кінця 2025 року. 

В Росії ж повторюють наратив про "нелегітимну владу" у Києві. Кремль оголосив, що найкращим варіантом завершення війни були б нові вибори в Україні, щоб буцімто мирну угоду підписав "легітимний" очільник держави. 

Голова Верховної ради Руслан Стефанчук заявив, що Україна готується до виборів після завершення воєнного стану. За його словами, це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону. Обговорення нових правил вже ведеться, але не публічно.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube