На Кубі стався масштабний блекаут: все через вихід із ладу Антоніо Гутьєраса в Матансасі

Енергетична криза на Кубі спричинена потужним штормом, він призвів до масштабних відключень електрики

Куба без світла
Блекаут на Кубі

На Кубі, де Росія хоче розмістити свої військові бази, стався масштабний блекаут. Його спричинив вихід з ладу електростанції Антоніо Гутьєрреса в Матансасі. Внаслідок цього мільйони жителів залишилися без світла, а уряд змушений був закрити школи та скасувати культурні заходи.

Як пише Reuters, мільйони кубинців залишилися без електрики. Електростанція Антоніо Гутьєрреса зупинила роботу ближче до полудня, що призвело до значних перебоїв у наданні життєво важливих послуг.

Уряд Куби змушений був тимчасово зупинити роботу шкіл та університетів до кінця тижня. Також було скасовано розважальні та культурні заходи, закрито нічні клуби. Влада закликала на роботу вийти лише співробітників, що забезпечують критичні галузі, такі як харчова промисловість і охорона здоров'я.

Енергетики поки що не можуть спрогнозувати, скільки часу знадобиться для відновлення електропостачання. Тим часом громадяни почали активно використовувати генератори, щоб хоч якось забезпечити себе електрикою. Прем'єр-міністр Мануель Марреро зазначив, що головною проблемою залишається нестача палива.

Через сильний вітер і шторм, що прийшли після урагану "Мілтон", постачання палива на електростанції країни було значно ускладнено. Президент Куби Мігель Діас-Канель пообіцяв, що уряд зробить все можливе, аби якнайшвидше вирішити енергетичну кризу.

Загроза блекаутів в Україні: чого очікувати взимку

Попри масштабні обстріли РФ, Києву досі вдавалося уникати справжнього блекауту в енергетиці. Втім, ризик існує, адже, попри наявність власної генерації, столиця має величезну кількість споживачів і разом з кількома іншими великими містами передовсім Одесою та Львовом, перебуває в "групі ризику". Спричинити ж блекаут може ракетна атака РФ на українську енергетичну інфраструктуру.

Радником заступника міського голови Києва, Петро Пантелеєв, назвав найбільш вразливі з погляду енергетичної інфраструктури та теплообміну будівлі. Ними виявилися звичайні 16-поверхівки.

Також ми писали, що, за прогнозами Олексія Тихонова, взимку на добу киянам даватимуть 4-6 годин світла. А для того, щоб будинки в Києві встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube