У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Зокрема пропонується збільшити кількість предметів державної підсумкової атестації до пʼяти
У майбутньому учні 9 класів проходитимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) з п'яти предметів. Розробка відповідних матеріалів розпочнеться у 2025 році. Серед предметів - математика, українська мова та інші.
Також планується додати усну частину до тестів, особливо для гуманітарних предметів. Йдеться, зокрема, про історію України. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час інтерв'ю для Ukrinform TV.
Згідно зі словами посадовиці, серед предметів ДПА будуть:
Вакуленко пояснила, що матеріали для іспитів з кожного предмету будуть розроблятися поетапно, з метою тестування системи і вивчення результатів. План передбачає впровадження нового формату оцінювання для дев'ятикласників до 2027 року. Директорка центру також вказала на плани підготовки ДПА для учнів 4 класів на наступний рік.
Цей процес у центрі планують почати з невеликої вибірки - 2 тисячі учнів. Закладам, які погодяться прийняти участь, буде запропоновано оцінювання з математики та української мови, з подальшим аналізом результатів та удосконаленням процесу.
Верховна Рада 8 листопада прийняла закон №10092, у якому йдеться про те, що у 2022-2024 роках зарахування на навчання у виші здійснюватиметься в особливому порядку. Водночас з документа були вилучені норми про скасування вступу на вечірню і заочну форми освіти. Законопроєкт підтримали 285 народних обранців.
Крім того, раніше повідомлялося, що міністр освіти Лісовий ініціює докорінну зміну старшої школи. Пропонується, щоб з 2027 року учні випускних класів та студенти училищ почали вчитися за новими стандартом і програмами. Мова йде про поглиблене вивчення окремих предметів для вступу до вишів та професійне навчання, для отримання навичок для пошуку роботи. Зараз йде обговорення відповідного проекту змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.