Ухвалені зміни щодо МСЕК спрямовані на ліквідацію корупції
Президент України Володимир Зеленський 18 листопада підписав закон № 11225, що удосконалює роботу МСЕК. Оновлення включають можливість онлайн-участі людей у засіданнях МСЕК, внесення даних про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров’я та дозвіл пацієнтам запрошувати на засідання своїх лікарів.
Верховна Рада України 29 жовтня прийняла законопроєкт №11225 щодо реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Нововведення спрямовані на вдосконалення процедур та забезпечення більшої прозорості. Так, однією з ключових змін в роботі МСЕК стане можливість онлайн-участі осіб на засіданнях МСЕК, що зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів.
Закон підтримали 284 народні депутати. Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, це законопроєкт кількох ключових нововведень:
Нардеп Ірина Геращенко зазначала, що ухвалені зміни щодо МСЕК спрямовані на ліквідацію корупції в МСЕК, мовляв, уряд затвердив план протидії зловживанням у цій сфері. Окрім цього, парламентарі ухвалили рішення комісії з перевірки певних спеціальних груп.
12 листопада Кабмін схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю».
Законопроєкт спрямований на модернізацію системи соціального страхування та забезпечення ефективної підтримки осіб, які частково або повністю втратили працездатність, зокрема, на створення правових засад для створення умов, за яких особа, яка отримала травмування чи професійне захворювання, може повернути собі працездатність і фінансову незалежність, а у випадку, якщо це неможливо - надання таким особам достатньої та гідної підтримки. Проектом Закону пропонується внести зміни до 20 законодавчих актів, зокрема, до Кодексу законів про працю України, Основ законодавства України про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування, ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування», ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування» тощо.
Того ж дня Кабмін схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Цивільного кодексу України у зв’язку з формуванням комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю», що є системно повʼязаним з проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю».
Пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, якими передбачити, що шкода, завдана фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоровʼя внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, відшкодовується роботодавцем з урахуванням здійснених страхових виплат за загальнообовʼязковим державним соціальним страхуванням, на отримання яких така фізична особа має право.
Для визначення розміру відшкодування у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання застосовується середньомісячний заробіток (дохід), що обчислюється в порядку, визначеному КМУ. Особам, які втратили годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, шкода відшкодовується роботодавцем в частині, що не покрита страховими виплатами за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, на отримання яких такі особи мають право.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.