“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Мовний омбудсмен наполягає на тому, щоби позбавити депутатських мандатів тих представників, які систематично порушують норми Закону
Під час чергового пленарного засідання Харківської міської ради, яке відбулося 21 квітня, кілька депутатів і посадових осіб виконкому порушили мовний закон. Ситуацію взяли на контроль.
Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, — повідомляє Інформатор.
«Це вже не перший сигнал про те, що місцеві депутати систематично порушують мовне законодавство. Відповідно до ст. 56 ЗУ«Про забезпечення функціонування української мови як державної» мною, як Уповноваженого із захисту державної мови вже здійснюються заходи державного контролю щодо низки депутатів і посадових осіб Харківської міської ради. Чергова скарга, яка надійшла на нашу адресу, не залишиться без уваги. Будуть вжиті всі можливі заходи реагування, передбачені законом», — пише Тарас Кремінь.
Він підкреслив, що спілкуючись недержавною мовою під час виконання службових обов’язків, у тому числі під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, депутати порушують не тільки ст. 12 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної», але й депутатську присягу.
Крім того, мовний омбудсмен має намір звернутися до відповідних політичних сил із вимогою позбавити депутатських мандатів тих представників, які систематично порушують норми Закону.
Нагадаємо, за три місяці 2021 року українці подали понад тисячу скарг за порушення «мовного закону». Варто зазначити,що 30 стаття мовного закону, яка передбачає повний перехід сфери обслуговування на державну мову, набула чинності ще 16 січня 2021.