“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На півдні України в двох містах відбулися прецеденти, що кваліфікуються як розпалювання національної ворожнечі на мовному ґрунті
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції України. Він просить вжити заходів щодо реагування на інциденти на мовному ґрунті, що трапилися на півдні країни.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Уповноваженого.
Інциденти сталися в Миколаєві та Одесі 2 і 3 березня відповідно.
«На жаль, події в Миколаєві супроводжувалися приниженням честі і гідності персоналу закладу, а в Одесі - ще й публічним приниженням державної мови», - повідомив уповноважений із захисту мови.
На його думку, подібні дії з боку споживачів повинні однозначно кваліфікуватися за статтею 161 Кримінального кодексу України як умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі, образу почуттів громадян за мовною ознакою.
«Приниження продавців через те, що вони виконували норму Закону України" Про забезпечення функціонування української мови як державної" з обслуговування українською - неприпустиме», - додав омбудсмен.
Згадані порушення, згідно із Кримінальним кодексом, карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
У подібних випадках мовний омбудсмен рекомендує українцям невідкладно звертатися до поліціі, завданням якої, відповідно до Закону України «Про Національну поліцію України», є охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.
Раніше Інформатор повідомляв, що КСУ розгляне «мовний закон», - омбудсмен просить проявити державницьку позицію .
Також повідомлялося, мовний омбудсмен вимагає скасувати регіональні мови на місцях, оскільки це суперечить українському законодавству .