Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
На півдні України в двох містах відбулися прецеденти, що кваліфікуються як розпалювання національної ворожнечі на мовному ґрунті
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції України. Він просить вжити заходів щодо реагування на інциденти на мовному ґрунті, що трапилися на півдні країни.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Уповноваженого.
Інциденти сталися в Миколаєві та Одесі 2 і 3 березня відповідно.
«На жаль, події в Миколаєві супроводжувалися приниженням честі і гідності персоналу закладу, а в Одесі - ще й публічним приниженням державної мови», - повідомив уповноважений із захисту мови.
На його думку, подібні дії з боку споживачів повинні однозначно кваліфікуватися за статтею 161 Кримінального кодексу України як умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі, образу почуттів громадян за мовною ознакою.
«Приниження продавців через те, що вони виконували норму Закону України" Про забезпечення функціонування української мови як державної" з обслуговування українською - неприпустиме», - додав омбудсмен.
Згадані порушення, згідно із Кримінальним кодексом, карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
У подібних випадках мовний омбудсмен рекомендує українцям невідкладно звертатися до поліціі, завданням якої, відповідно до Закону України «Про Національну поліцію України», є охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.
Раніше Інформатор повідомляв, що КСУ розгляне «мовний закон», - омбудсмен просить проявити державницьку позицію .
Також повідомлялося, мовний омбудсмен вимагає скасувати регіональні мови на місцях, оскільки це суперечить українському законодавству .