Молодь в Україні не відчуває можливостей для самореалізації – дослідження соціологів

Читать на русском

Більшість українських юнаків та дівчат не вірять, що зможуть досягти успіху у своїй країні

Читать на русском
Молодь в Україні не відчуває можливостей для самореалізації – дослідження соціологів

Більшість українських юнаків та дівчат не вірять, що зможуть досягти успіху у своїй країні

Майже три чверті українських підлітків впевнені, що за межами України вони мають більше можливостей для досягнення життєвого успіху. 

Такі невтішні результати соціологічного дослідження Kantar Україна, проведеного з ініціативи Фундації Дарини Жолдак, - повідомляє  Інформатор .

Як встановили соціологи, 70% підлітків, опитаних у ході дослідження, вважають: в Україні вони мають дуже мало шансів на самореалізацію та розвиток здібностей. При цьому більше 50% опитаних молодих людей не знають своїх здібностей і не вважають себе хоч у чомусь талановитими.

Більшість підлітків, які брали участь у дослідженні, переконані, що найталановитіші творчі люди найчастіше їдуть з України, бо не можуть знайти в країні своє застосування. При цьому майже 74% молодих людей хотіли б досягти успіху у сферах, пов'язаних із креативною індустрією, оскільки вона може дати молодій людині чи дівчині почуття самоповаги, матеріальний достаток та успіх.

 

опрос подростков

Головними перешкодами для творчої самореалізації у країні молоді українці називають: фінансові труднощі, невпевненість у собі, невдалі спроби досягти успіху, а також власне нерозуміння, в якому напрямку та яким чином їм потрібно просуватися у житті.

Федорив

«Хибні та абстрактні уявлення про креативні індустрії, а також брак підтримки, однодумців, нерозуміння шляху та рольових моделей призводять до того, що талановита людина зраджує свій талант. Обирає «нормальну» професію, яку насправді не любить. У кращому разі він прийде до свого покликання пізніше. У гіршому — страждатиме все життя. Ми готові стати якимось провідником не лише для творчої молоді, але й для всіх, хто відчуває силу свого таланту», — прокоментував результати соціологічного дослідження засновник Фундації Андрій Федорів.

Дослідження настроїв серед українських підлітків також показало, що понад 80% молодих людей цілком відкриті до змін у житті і хотіли б розвивати свої творчі здібності. Але при цьому немають чіткого уявлення, як це зробити.

Згідно з дослідженням соціологів, українське покоління Z частіше, ніж дорослі, розглядає можливість монетизації свого таланту та перетворення творчих захоплень на добрий заробіток. До речі, поколінням Z зараз називають молодих людей, які народилися приблизно з 1997 по 2012 роки.

Довідка. Фундація Дарини Жолдак — громадська організація, фокус діяльності якої спрямований на підтримку талановитих підлітків в Україні та їхню реалізацію в креативних індустріях.

Раніше повідомлялося, що молодь останнім часом частіше вдається до фінансової освіти, при цьому 40% респондентів заявили, що не знають, з чого розпочати вивчати фінанси, і їм ніколи не викладали такий курс в школі

Також писали, що  Україна тепер відзначатиме День молоді разом з усім світом — 12 серпня. Раніше це свято у нашій країні відзначали щороку в останню неділю червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі « Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут .  

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.