Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Для оскарження рішення військово-лікарської комісії потрібно дотримуватися певного алгоритму дій
В Україні триває загальна мобілізація. Після того, як військовозобов’язаний отримав повістку, він має пройти медогляд. Оскаржити рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) можна в досудовому та судовому порядку.
Про це розповів заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги Червоноградського місцевого центру з надання БВПД Андрій Мицак. У спірних питаннях, пов’язаних із незгодою з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду, питаннях контролю за об’єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК військовозобов’язаного можуть скерувати для проходження контрольного обстеження у військовий лікувальний заклад (відповідно до абзацу 3 пункту 2.12 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України).
Подати заяву про перегляд рішення комісії до ВЛК вищого рівня, обов’язково зазначивши причину перегляду рішення. До заяви необхідно додати всі документи, надані ВЛК, рішення якої оскаржується. Зафіксовані результати попередніх медичних обстежень також варто долучити до документів.
Звернутися з позовною заявою до окружного адміністративного суду – це може бути суд за місцем проживання або за місцем розташування ВЛК, рішення якої оскаржується. Судовий порядок можна використати одразу, не звертаючись до досудового порядку.
Існують деякі категорії військовозобов'язаних, які мають право отримати відстрочку від призову на законних підставах. Адвокат Ростислав Кравець нагадав, що вони зазначені в статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію".
"Якщо ви готові відстоювати свої права, то ви можете підготувати нотаріально засвідчені документи, які підтверджують право на відстрочку і звернутись до адвокатів. Вони відправлять відповідні запити стосовно отримання дозволу щодо відстрочки від мобілізації. ТЦК нормально до цього відносяться і коли бачать адвокатів, то надають відповідні згоди без проблем. Можуть лише попросити додаткові документи, які слід надати", - пояснив Кравець.
Також адвокат розповів, про ще один спосіб. Якщо є право на відстрочку, але особа не хоче йти до військкомату, то вона може направити всі підтверджуючі документи листом.
Раніше ми писали, що Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан та загальну мобілізацію. Крім того, на Львівщині офіцер зняв 40 людей з військового обліку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.