Мобілізація перевізників: прикордонники обіцяють не перевіряти військово-облікові документи у водіїв

Прикордонники не перевіряють військово-облікові документи також у працівників залізниці, авіаційної та морської галузі, а також в інших категорій чоловіків

Виїзд чоловіків за кордон
Перевізники можуть перетинати кордон за тими ж правилами, які діяли й до 18 травня

Новий закон про мобілізацію набрав чинності, й тому прикордонники почали перевіряти військово-облікові документи у чоловіків. Це стосується не всіх категорій чоловік. Зокрема, ДПСУ не перевіряє документи у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. Він наголосив, що водії, які внесені у систему "Шлях" і мають відповідні дозволи державних органів, можуть перетинати кордон за тими ж правилами, які діяли й до 18 травня.

"Ми не перевіряємо на даний момент військово-обліковий документ в осіб з інвалідністю, осіб, які супроводжують людей з інвалідністю. Ми не вимагаємо і не перевіряємо військово-обліковий документ в осіб, які перевозять гуманітарні вантажі, а також у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення товарів та пасажирів", - сказав Демченко.

Речник ДПСУ також додав, що прикордонники не перевіряють військово-облікові документи у працівників залізниці, авіаційної та морської галузі. А також в тих людей, які обіймають певні посади.

Питання з приводу мобілізації перевізників викникли після декількох повідомлень щодо примусового відправлення до ТЦК водіїв просто з маршрутів. У зв'язку з цим у міжнародних перевізників виникали проблеми з вантажами та транспортом, а також з бажаючими виконувати поїздки. Далекобійники навіть влаштували масштабний протест після того, як оновлений закон про мобілізацію почав діяти. 

Зміни у виїзді чоловіків за кордон з 18 травня

18 травня змінилися правила перетину кордону для чоловіків. З суботи прикордонники почали перевіряти в чоловіків призовного віку наявність військово-облікового документа (військовий квиток, приписне тощо). Разом з військовими документами як і раніше потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу. Такі правила діятимуть до завершення воєнного стану.

Так, документи потрібно пред’являти на вимогу прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України. Прикордонники наводять перелік категорій чоловіків призовного віку, які будуть зобов'язані надати військово-обліковий документ:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • а також інші категорії осіб, визначені ст. закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Нагадаємо, в ДПСУ пояснювали, чи випускатимуть чоловіків за кордон без оновлених даних у ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube