Місяцехід NASA Artemis буде шукати воду в кратері Нобіле на Південному полюсі Місяця

Читать на русском

Південний полюс Місяця до цього не досліджували так ретельно

Читать на русском
Місяцехід NASA Artemis буде шукати воду в кратері Нобіле на Південному полюсі Місяця

Південний полюс Місяця до цього не досліджували так ретельно

Всюдихід NASA Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) сяде біля західного краю кратеру Нобіле на Південному полюсі Місяця для пошуків там води. Це станеться не раніше 2023 року, але підготовка вже йде.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт NASA.

VIPER запустить ракету SpaceX Falcon-Heavy для доставки на Місяць апарату, який спускається Griffin компанії Astrobotic.

 Ніякі попередні місії на поверхню Місяця не досліджували її Південний полюс.

Вчені до цього вивчали регіон тільки за допомогою інструментів дистанційного зондування, зокрема на орбітальному апараті місячної розвідки NASA і супутнику спостереження і зондування місячного кратеру.

Дані цих і інших місій допомогли вченим зробити висновок, що лід і інші потенційні ресурси існують в постійно затінених місцях Місяця поблизу полюсів.

Кратер Нобіле вибрали для посадки VIPER через його доступну для всюдиходів місцевість і безлічі ділянок, що представляють науковий інтерес, включаючи постійно затемнені райони.

"Опинившись на поверхні Місяця, VIPER забезпечить наземні вимірювання наявності води та інших ресурсів на Південному полюсі Місяця, а райони, що оточують кратер Нобіле, виявилися найбільш перспективними в цьому науковому пошуку", - сказав помічник адміністратора по науці в штаб-квартирі NASA Томас Зурбухен.

Більш дрібні і більш доступні кратери, що оточують периметр Нобіле, також нададуть VIPER ідеальні місця для досліджень в пошуках льоду та інших ресурсів.

Для довідки. Кратер Нобіле - ударний кратер, який утворився внаслідок зіткнення з іншим меншим небесним тілом і майже постійно вкритий тінню, що дозволяє кризі не танути там. 

Південний полюс Місяця - одне з найхолодніших місць у нашій сонячній системі.

Раніше Інформатор повідомляв, що вертоліт NASA Ingenuity зобразив скелясту поверхню Марса в 3D.

Також ми писали, що, на думку вчених, на Марсі можливе життя .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.