Місяць війни: підсумки для України та Росії

Читать на русском

Місяць війни: підсумки для України та Росії

Читать на русском
Місяць війни: підсумки для України та Росії

Місяць війни: підсумки для України та Росії

Пройшов рівно місяць з моменту широкомасштабного вторгнення Росії на територію України. Те, що плани Кремля та особисто кривавого диктатора путіна провалені, не викликає сумнівів. Проте для України спроба російського народу самоствердитись у власній дурниці надто дорого обходиться. 

Інформатор підбиває короткі підсумки 28 днів героїчного протистояння українського народу окупантам. 

Росія вбиває українських дітей

Виправдати дії російських окупантів на території нашої держави неможливо. І якщо населення Росії легко ведеться на будь-які жахливі казки скабеєвих, солов'євих та інших, якими кремль пояснює скоєні в Україні злочини проти людства, то ось для решти світу росія вже не в змозі придумати нічого зрозумілого. Окупанти вбивають дітей, жінок, людей похилого віку. Російська армія трощить об'єкти цивільної інфраструктури. І все це на ура згодовується в самій Росії. Про те, що збожеволілий російський народ вимагає кривавих видовищ, свідчать і дані двох опитувань, проведених групою незалежних російських соціологів з інтервалом у півтора тижні з кінця лютого до середини березня, результати яких надійшли на Радіо Свобода. Як це не прикро, але у XXI столітті 71% росіян підтримують варварські методи свого кривавого вождя у системі геополітичних відносин. Тільки вдумайтеся, майже три чверті населення Росії підтримують війну з Україною, відчуваючи такі позитивні емоції, як гордість, радість, повага, довіра та надія. 

Тим часом, 21 березня управління ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило наступну статистику, що розриває серце: з 24 лютого по 20 березня в Україні зафіксовано 2 421 жертву серед цивільного населення - 925 вбитих та 1 496 поранених. 

До цієї статистики входять і діти. За інформацією Офісу генерального прокурора України, за місяць війни окупанти вбили 128 дітей, ще понад 170 поранено. 

 

І ці страшні втрати серед цивільного населення України далеко не межа. Через прогресуючу деменцію кривавого диктатора путіна рідну країну були змушені залишити понад 3,5 мільйона людей. Такі дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Усі ці люди дуже сподіваються, що виїхали з України тимчасово. 

РозВбита інфраструктура

Російська пропаганда продовжує звинувачувати Україну у провокаціях і розповідати небилиці про те, як Збройні сили України, мабуть, скориставшись неадекватністю сусіда-агресора, почали самі бомбардувати інфраструктуру нашої країни. Навіщо це українцям – питання відкрите. Та й логіку у висновках пропагандистських глашатаїв російського телевізора вже ніхто шукати не намагається. Зомбована аудиторія Росії не замислюючись просто ретранслює будь-яку маячню, що продукується кремлівськими мас-медіа, а ті, у кого розвинене критичне мислення, давно відмовилися від читання та перегляду будь-яких ЗМІ з доменом «ru». 

Підсумком «героїчного звільнення» українців від самих себе окупантами стали не тільки людські жертви, а й знищені будинки, підстанції, газогони 

«В нас зруйновано повністю або частково – 3500 об'єктів інфраструктури, зокрема 230 об'єктів транспортної інфраструктури, 165 об'єктів життєзабезпечення населення, таких як підстанції та газогони – повністю або частково зруйновані», – розповів голова МВС Денис Монастирський.

 Інформатор вже писав про те, хто відновить зруйновані будинки Харкова, Маріуполя, Бучі та інших міст після перемоги. Прогнози, звичайно, оптимістичні, але для початку треба закінчити розв'язану путіним війну проти України, яка насправді розпочалася ще у 2014 році з окупації Криму та вторгнення російських військ на Донбас. 



 Місяць війни: підсумки для України та Росії 1

«За сучасними технологіями житлові багатоквартирні будинки, навіть досить високі, до 30 поверхів, будують зараз до року. Автомобільні, залізниці, мости – від півроку до півтора року. Але в повоєнних умовах в Україні залізниця ремонтуватиметься у стислий термін. Протягом великого будівництва автодороги будуть відбудовуватись у десятки разів більшими масштабами», – каже економічний експерт Андрій Новак.

Військова економіка

Незважаючи на шоковий стан, у якому перші тижні після повномасштабного вторгнення росії перебувало багато українців, вже 7 березня уряд сформував пакет рішень, які підтримують український бізнес під час війни. А за тиждень до впровадження всіх заходів, що послаблюють для бізнесу, уряд встановив повний мораторій на перевірки. 

8 березня контроль над цінами на соціально-значущі продукти харчування, пальне та ліки передали військовим адміністраціям, Нацполіції та Держлікслужбі. 

А також було вирішено скасувати встановлення касових апаратів (РРО) для фізичних осіб-підприємців на час воєнного стану та протягом року після завершення війни. 

14 березня президент України Володимир Зеленський звернувся до всіх підприємців із проханням почати працювати над відновленням економіки зараз під час війни. 

15 березня Верховна Рада України першою відреагувала на слова Зеленського та ухвалила законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Всі ФОП звільнили відподатку на прибуток, ПДВ та інших платежів. Крім того, всі банки за погодженням з Національним Банком України скасували штрафи за прострочення кредитних зобов'язань населення. 

Разом із послабленням для бізнесу прийнято й низку посилень для населення України. Йдеться певною мірою про соціальну відповідальну: підпал сухостою на період війни прирівнюється до диверсії. І буквально 24 березня Рада проголосувала за запровадження кримінальної відповідальності за фото- та відеозйомку переміщень Збройних сил України. Тепер за такі дії загрожує від 3 до 5 років ув'язнення. Звісно, ​​після того, як цей закон підпише президент. 

Stand With Ukraine 

Після 24 лютого наша країна здобула безпрецедентну підтримку всього світу. І хоч кремль іноді і намагається розповісти своєму обивателю про те, що насправді російський газ переможе всю людяність, світ продовжує консолідуватися у своєму бойкоті Росії і особисто путіну. 

Співаки, голлівудські актори, науковці, письменники... Ось далеко не повний перелік тих публічних людей зі світовим ім'ям, які підтримують Україну не лише на словах. 

Стівен Кінг, Мадонна, Дженніфер Еністон, Шон Пенн, Мей Маск, Джеймі Хайнеман та інші виставили тисячі постів у соціальних мережах із хештегом Stand With Ukraine. 

А Леонардо Ді Капріо, американська актриса з українським корінням Міла Куніс разом зі своїм чоловіком Ештоном Кутчером зібрали близько 40 мільйонів доларів для українців. 

 

 

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Ashton Kutcher (@aplusk)

 

А що там за поребриком?

Війна на українській території торкнулася й росіян. Причому, судячи із заяв путіна та його оточення, наслідки від повномасштабного вторгнення на територію України для всього російського народу стали повною несподіванкою.

Почнемо з втрат «другої армії світу». На 28-й день російської «успішної спецоперації» Міноборони України звітує про знищення більш ніж 15 800 російських окупантів. Примітно, що 2 березня – вперше та єдиний раз – міністерство оборони Росії відзвітувало про загиблих у війні в Україні. Природно, з екранів кремлівських телевізорів і далі продовжують литися потоки брехні про «втрат немає», але спрямовані матерям загиблих солдатів похоронки потихеньку затьмарюють вплив російської пропаганди. 

Дивно, але ж 70% росіян-адептів війни, про яких писали вище, не схвалюють економічні санкції країн Заходу. 

 Банки, депутати Держдуми, бізнесмени, діти та оточення Путіна, а також «Північний потік-2». Усі вони стали мішенню нових санкцій, запроваджених ЄС, США та іншими міжнародними партнерами України. І лише сьогодні на Московській біржі наважилися відновитися торги акціями після місячної перерви. Центральний банк Росії з 28 лютого не дозволяв відкривати фондовий ринок через загрозу обвалу. Зараз же росія вирішила продемонструвати фінансову стабільність країни, вливаючи державні ресурси в штучну підтримку акцій компаній, що торгуються. 

Пішли з ринку Росії і більше 400 світових компаній. Точніше, заявили про це, оскільки сам процес виведення бізнесу із величезної країни займає час. Але і тут «винахідлива» рф знайшла вихід із ситуації «Ідея» і «ДонМак» чекають на росіян замість відомих брендів. 

 І що зрештою? Експерти прогнозують, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну до кінця 2022 року без роботи залишаться близько 9 млн росіян. А сама країна на той час уже оголосить дефолт, каже політолог Віктор Бобиренко. 

Експерти подейкують, що США хоч прямо і не поспішає воювати на боці України, але чудово руйнує Росії економічно. По суті, крах російської федерації як держави у тому вигляді, в якому всі звикли бачити його останні 30 років, вже не за горами. Так, хотілося б, щоби темпи економічної руйнації росії прискорилися. Але ж по суті зараз країн, економіка якої є 11-ою за величиною у світі, стрімко відкочується в Середньовіччя. Якби не війна, можна було б, сидячи з попкорном, спокійно дочекатися, коли пропливатиме труп ворога. 

Раніше Інформатор писав, Великобританія підготувала новий пакет військової допомоги для України

Крім того, США нададуть Україні новий пакет військової допомоги. Інформатор розповідав, які озброєння він включає

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.