Місії зможуть використовувати командні та контрольні структури НАТО, а також можливості у галузях розвідки, рекогносцировки та спостереження
НАТО зіграє основну роль при розгортанні миротворців в Україні. Військові місії країн-миротворців зможуть використовувати ключові спроможності Альянсу, починаючи від командних та контрольних структур, завершуючи розвідкою та спостереженням. Участь НАТО розглядають, як варіант побічного залучення США до процесу врегулювання війни в Україні.
Даними щодо можливостей миротворчих місій в Україні поділилися в FT. У виданні акцентують, що саме спроможності НАТО стануть ключовим підґрунтям при розгортанні десятків військових місії країн.
Мова передовсім йде про командні та контрольні пункти НАТО, які зможуть використовувати миротворці. Також вони матимуть можливість використовувати розвідницькі дані, рекогносцировку (дані про противника - ред.) та можливості спостереження.
"Якщо ми збираємося розгорнути сили і засоби з десятків країн (в Україні - ред.), то НАТО — це єдиний варіант (командування і управління - ред.), який ми можемо використовувати", - повідомив FT один із чиновників на правах анонімності.
Цікаво, що використання таких можливості НАТО для миротворчих місій в Україні розглядається крізь призму побічного залуження США до розгортання місії. Фактично, процес передбачає "мовчазну згоду Вашингтона". Утім, плани, що активно обговорюється, не є кінцевими, їх можуть змінюватися.
Водночас у Франції та Британії є можливість використовувати свої засоби як командування, так і управління при розгортанні миротворчих місій в Україні, утім саме можливості НАТО відіграли б ключову роль для розгортання багатотисячного контингенту і найголовніше — максимально спростили б процес розгортання та роботи миротворчих місій.
Президент Франції Еммануель Макрон пропонував різні варіанти розміщення миротворців. Приміром, в одному із них обговорювався варіант, коли миротворців могли б розмістити у Львові, Одесі та Києві. Також Макрон запропонував варіант розміщення миротворчих військ вздовж Дніпра, або ж розглядаються варіанти з розміщенням на Заході України й у сусідніх державах. Згодом Макрон несподівано допустив, що миротворча місія може бути під мандатом ООН.
У розгортанні миротворчої місії в Україні несподівано зацікавився і Китай. Пекін у рамках переговорів у Брюсселі вже порушував питання розгортання власної місії, щоб зрозуміти, як до цього віднесуться у Європі. Китайські миротворці в Україні розглядалися у контексті більш прийнятного для РФ військового контингенту, адже європейські миротворці у РФ викликали різке заперечення.