Міноборони Британії підрахувало кількість українських дітей у російських "таборах перевиховання"

Читать на русском

Для депортованих маленьких українців створили 43 спеціальні табори

Читать на русском
Українські діти
Дітей вивозять за тисячі кілометрів від домівки

Для депортованих маленьких українців створили 43 спеціальні табори

Російські загарбники вивезли з тимчасово окупованих регіонів України понад 11 тисяч дітей. Їх розмістили у 43 спеціально створених "таборах перевиховання". Право на життя та свободу у цих дітей перебуває під загрозою, тож українські та міжнародні організації намагаються якнайшвидше повернути їх додому.

Відповідний пост розмістило Міністерство оборони Великої Британії у мережі X (колишній Twitter). Зазначається, що дані про кількість депортованих українських дітей та російських "таборів" були запозичені у Єльській лабораторії гуманітарних досліджень.

"Щонайменше 11 000 українських дітей утримуються в 43 таборах перевиховання по всій росії за тисячі кілометрів від дому. Цим порушується їх просте право на життя та свободу", – йдеться у повідомленні.

З перших днів повномасштабної війни росіяни депортують українських дітей, при цьому прикриваючись оздоровленням. Їх доправляють у різні центри на території РФ, Білорусі та у тимчасово окупованому Криму. 

Депортація українських дітей до РФ та Білорусі

За різними підрахунками кількість примусово вивезених дітей може сягати від 16 до 300 тисяч. Російський чиновник Григорій Карасін навів зовсім шокуючу цифру. За його даними, окупанти вивезли з України та територію рф 700 тисяч дітей.

За інформацією Лабораторії гуманітарних досліджень при Єльській школі тільки до Білорусі на початку війни вивезли 2442 дитини віком від 6 до 17 років. Проте точна кількість на сьогоднішній день не називається.

Як раніше зазначала колишній віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, у таких дітей росіяни відбирають ідентичність. Вони змінюють їм ім'я та прізвища. До того ж намагаються вивозити якомога далі від України, щоб повністю розірвати їх зв'язок з домівкою.

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець нещодавно заявляв, що дітей вчать співати російських патріотичних пісень та записують до гуртків з військового вишколу. Таким чином з маленьких українців росіяни ростять нове покоління окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.