Міненерго 13 червня повідомляє про знеструмлення 173 населених пунктів України та застосування графіків відключення світла

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії, натомість експорт відсутній

Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 13 червня 2024 року

В Україні через негоду знеструмлено 173 населених пункти. Зокрема, 66 – у Чернігівській області, 57 – у Київській, 38 – у Сумській, 9 – у Запорізькій, 2 – у Донецькій, 1 – у Дніпропетровській. Тривають відновлювальні роботи. Крім того, застосування графіків погодинних відключень світла попередньо планується з 20:00 до 22:00. Про це 13 червня повідомили у Міненерго. 

Вчора, 12 червня, через мережеві обмеження, викликані наслідками попередніх російських атак, для дотримання безпечної роботи енергосистеми у денні години оператор системи передачі зменшував виробництво електроенергії з ВДЕ у західному та південно-західному регіонах. Під час проходження вечірнього максимуму навантаження через дефіцит генерації, причиною якого є масовані ворожі атаки на енергетичні об’єкти, застосовувалися обмеження споживачів.

"Сьогодні застосування графіків погодинних відключень попередньо планується з 20:00 до 22:00. Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80% електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови", - розповіли у Міненерго.

Через негоду станом на ранок 13 червня знеструмлено 173 населених пунктів. Зокрема, 66 – у Чернігівській області, 57 – у Київській, 38 – у Сумській, 9 – у Запорізькій, 2 – у Донецькій, 1 – у Дніпропетровській. Тривають відновлювальні роботи. Вчора у Києві під час негоди знеструмлювалися 414 установ та 335 житлових будинків. Усіх заживили.

У Кривому Розі після ракетної атаки було пошкоджено газопровід. Відключено від газопостачання 3 житлових будинки (42 квартири). У Чернігівській області відключилась повітряна лінія обленерго, в результаті чого знеструмилась підстанція та приєднані до неї побутові та промислові споживачі. Всіх заживили.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,18 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 27 671 МВт-год. Експорт відсутній.

Що потрібно для посилення енергосистеми України

Для посилення енергетичної стійкості України потрібні три фактори: відбудова зруйнованих обстрілами теплових і гідроелектростанцій, посилення ППО та будівництво нових генерувальних потужностей. Про це у коментарі «Голосу Америки» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Головне завдання для нас, для держави – максимально відновити генерувальні потужності. Їх не вдасться відновити до зими на 100%, ми повинні це  розуміти. Але наскільки це можливо, нам потрібно відновити централізовані тепло- та гідроелектростанції. Нам потрібна протиповітряна оборона, щоб захистити те, що буде відновлено. Але паралельно нам потрібно якомога швидше почати розгортання нових генерувальних потужностей в Україні. Тому що в якийсь момент ми не зможемо відновити ті самі електростанції, які обстрілюють знову і знову. Разом з енергетичним регулятором ми створюємо економічне середовище, яке б винагородило ці інвестиції в нові електростанції, які мають заробляти більше, ніж європейські аналоги. Україна має бути привабливим ринком для цих інвесторів, оскільки інакше вони не інвестуватимуть туди, де є ризик. Ці економічні умови – вже створені. 10 червня ми спілкувалися із двадцятьма компаніями з України та з-за кордону – з Німеччини, США та інших країн. І вони готові розгорнути до 1 гігавата нових генерувальних потужностей в Україні», - зазначив Кудрицький.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube