Мільйон доларів для себе замість дронів для ЗСУ: яку схему з облігаціями вигадав Порошенко

Пʼятий президент вирішив нажитися на українцях, які зкидували донати на його благодійний фонд

Порошенко, ЗСУ, Міжнародний інвестиційний банк
Сивочолий гетьман використав для своєї схеми підконтрольний банк МІБ

Минулого тижня нардеп Петро Порошенко оголосив, що переказав майже 157 млн грн на потреби української армії. Зробити це він вирішив, придбавши військові облігації. Однак справа в тім, що пʼятий президент вклав у цінні папери не свої особисті кошти, а гроші "Благодійного фонду Порошенка", куди українці донатили в надії, що організація витратить пожертви безпосередньо на військову допомогу.

Цей крок вже за два роки дозволить "сивочолому гетьману" заробити близько 50 млн грн у якості процентів від облігацій. Більш того, таким чином Порошенко може забезпечити співробітникам свого "Міжнародного інвестиційного банку" бронювання від мобілізації, оскільки він придбав цінні папери саме через цю фінустанову. Інформатор розібрався у схемі, яку на цей раз провернув політик.

Порошенко разом з військовими

11 січня Петро Порошенко повідомив у своїх соцмережах, що його фонд "інвестує 156 537 000 гривень у військові облігації України". Цей крок він пояснив бажанням підтримати державу в момент, коли ЄС та США ще не ухвалили рішення про виділення допомоги Україні у 2024 році.

Також Порошенко намагався "потролити" українські медіа, які розповіли про отримання ним 37 млн грн від уряду Угорщини після погашення місцевих облігацій - "коли ці гроші повернуться від українського уряду, то чекатиму жовтих заголовків від бевзнів про те, що Порошенко отримав від українського уряду 156 мільйонів гривень. Або що Україна купила Порошенка. Як це було з Угорщиною". Про цей скандал Інформатор писав раніше.

Водночас Порошенко пообіцяв, що після завершення терміну дії цінних паперів інвестує їх в Україну "ще раз і ще раз" - допоки наша держава не здобуде перемогу у війні проти росії. На перший погляд рішення вкластись у військові облігації держави в такі складні часи є похвальним. Особливо враховуючи, що такий спосіб підтримки країни активно пропагує влада, зокрема Мінфін та Мінцифри.

Порошенко вклав гроші фонду в облігації: що з цим не так

Експерт Валентин Гладких звернув увагу на те, що Порошенко вклав гроші свого благодійного фонду, куди донатили українці. При цьому майже 157 млн грн у цінних паперах дозволять політику за 22 місяці отримати 32% прибутку - це близько 50 млн грн. Більше того - цей прибуток не обкладатиметься податком. Є питання і до того, через яку фінустанову Порошенко придбав облігації.

"Це в тому числі гроші українців на мавіки, рації та інші речі для фронту, а не на заробіток Петру Олексійовичу. Але він їх вирішив прокрутити з користю для гаманця. А Міжнародний інвестиційний банк, через який Порошенко купує прибуткові облігації належить… Порошенку. Тобто і тут він заробляє: на банківській комісії", - зазначив Гладких.

 

Платіжна інструкція Порошенка

Щоб забезпечити собі імідж великого благодійника команда Порошенка придбала рекламу в низці телеграм-каналів та ЗМІ. Усі вони містять текст про те, як пʼятий президент "проінвестував 156 млн грн у військові облігації" та "підставив плече" державі у складні часи. Знов ж таки, медійна підтримка діяльності політика теж не була безкоштовною. Чи витратив він на неї власні кошти, чи знову взяв зі свого фонду - невідомо.

Новина про облігації Порошенка

157 млн грн за бронювання для підлеглих

Завдяки такому хитрому кроку "гетьман" отримає не тільки більше мільйона доларів процентів від облігацій. Зазначимо, що наразі в Україні обговорюють посилення мобілізації, через що питання бронювання співробітників набуло ще більшої актуальності. У понеділок, 15 січня, стало відомо, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) встановила перелік критеріїв для віднесення професійних учасників ринку до важливих, що дозволить їм бронювати співробітників від мобілізації.

Міжнародний інвестиційний банк

Зокрема, регулятор вирішив, що бронювати співробітників зможуть компанії, які придбали у 2023-му році державні облігації на суму від 100 млн грн. Під це правило підпадає і "Благодійний фонд Порошенка", однак з однією обмовкою - згідно з документами, фонд придбав цінні папери 11 січня 2024 року. Тим не менш, таке рішення НКЦПФР може вказувати на те, що згодом правило розповсюдиться і на поточний рік. Що стане приємним бонусом для Порошенка на додачу до мільйонних заробітків на донатах українців.

Всі ці дії пʼятий президент намагається представити українцям як допомогу державі та війську. Насправді ж, схема з купівлею облігацій має ознаки того, що політик просто хоче нажитися на ситуації, у якій опинилася країна. Ймовірно, цей кейс змусить українців загалом та прихильників Порошенка зокрема тричі подумати, перш ніж донатити кошти саме на його благодійний фонд у майбутньому. Оскільки перемога, про яку багато каже Порошенко, стане можливою не завдяки його величезним статкам, а лише за умови підтримки війська - дронами, машинами та іншими засобами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube