Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Володимир Зеленський дав пресконференцію після зустрічі з Джо Байденом
Під час саміту у Вільнюсі партнери запевнили, що підтримка союзників для України не зменшиться, але вона все ж залежить від ситуації на полі бою. Український президент Володимир Зеленський, який у Вільнюсі зробив чимало заяв, які не сподобались деяким союзникам, сказав найголовніше: перемир'я на умовах росії не буде. За жодних обставин.
Про це Зеленський сказав на пресконференції після зустрічі із Джо Байденом.
"Ми ніколи не обміняємо територію на статус, навіть якщо це буде "одне село та один дід". Перемога – це не заморожений конфлікт. Після перемоги, ми не очікуємо жодних сюрпризів, нам треба повернути людей в Україну та покарати росію", - сказав він.
Президент також зазначив, що підтримка партнерів залежить від ситуації на полі бою. Але вона не зменшуватиметься. Принаймні такі запевнення дали партнери. І це, по суті, головний позитивний момент цього саміту.
За словами президента, важливою на саміті НАТО у Вільнюсі була двостороння зустріч із президентом США Джо Байденом - змістовна і сильна. Якби не протокол, вони б ще говорили довго.
"Зустріч щонайменше вдвічі довша, ніж планувалося, і саме така змістовна, як потрібно. Якби протокол не зупинив зустріч, ми говорили б іще довше. Усі теми: тривала підтримка, зброя, політика, НАТО. Чітко бачимо, як завершити цю війну нашою спільною перемогою", - сказав він.
Президент зазначив, що вони докладно обговорили ситуацію на передовій, наші можливості, подальшу довгострокову оборонну співпрацю та внутрішні російські процеси з огляду на нещодавні події - йдеться про бунт ПВК "Вагнер" та слабкість вертикалі Кремля.
"США пліч-о-пліч з Україною весь час нашого захисту проти агресії. Ми це надзвичайно цінуємо. Дякую особисто Президенту США, Конгресу та всьому американському народу за життєво важливу допомогу: військову, фінансову, політичну, надану Україні з початку повномасштабного російського вторгнення", - сказав Володимир Зеленський.
Президент торкнувся теми зернових угод і запевнив, що з боку України немає порушень. Росія робитиме все, щоб зірвати важливі гуманітарні проєкти. Росія завжди так робить після важливих для України подій.
Також на цій пресконференції Зеленського запитали про військову допомогу, зокрема, чи були домовленості про ATACMS. Президент сказав, що чіткої дати союзники не назвали.
"Про ATACMS: не знаю, коли Україна їх отримає. Йдеться про місяці", - повідомив український президент.
Як писав Інформатор, на саміті НАТО у Вільнюсі президенти США та України обговорили життєво важливі питання щодо української безпеки. Американський президент запевнив, що Україна буде в НАТО, а США допомагатимуть перемогти росію.
Ми також писали, що Зеленський після розмови з Мішелем назвав терміни перемовин про вступ України до ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.